Už dlouho před jeho zahájením někteří zájemci marně sháněli vstupenky, byl totiž beznadějně vyprodaný a sál i další prostory kolínského městského společenského domu praskaly ve švech.

Maturanti svůj ples usadili do stylu muzikálu Fantom opery, včetně výzdoby i předtančení samotných maturantů, u něhož nechyběly karnevalové škrabošky a titulní píseň inscenace.

Ještě před ním diváky potěšila aerobicem Monika Sobotková, po něm pak ohňová show Romana Opavy, u šaten bylo možně si zatančit na světové hity doprovázené videoklipy a dát si k tomu dobrou kávu.

K tanci vyhrával orchestr Unikát Karla Brtka, s nímž si za asistence maturantů a obrovského všeobecného nadšení tradičně zazpíval ředitel školy Dušan Zahrádka, který vedle oblíbeného Olympicu sáhl tentokrát i ke skladbě Pohoda od kapely Kabát.

Až o půlnoci dostal z rukou třídní profesorky Vlaďky Horáčkové šerpu poslední student Marek Březina, který na ples dorazil až po vyhraném hokejovém zápase svého mužstva.

Sotva prošel špalírem spolužáků a dostal šerpu, společně s ostatními ji sundal a zašlapal pro štěstí u nedaleké maturity.

I půlnoční překvapení bylo plně v režii studentů, kluci se oblékli do sukýnek a paruk, dívky do legín a sak a společně předvedli baletně moderně taneční choreografii, aby pak v tomto oblečení ještě jednou zopakovali své předtančení na nesmrtelnou melodii Andrewa Lloyda Webera z muzikálu Fantom opery. Lustr jako v londýnském divadle při tom v kolínském kulturáku naštěstí na diváky nespadl.

Zdeněk Hejduk