Už druhým rokem se díky organizátorkám Viktorii Drdové a Adéle Šimonové sejdou nadšenci ekologické zodpovědnosti a zero – waste (život bez odpadů) v příjemném prostředí parku.

“Nezisková akce kombinuje designmarket, veganský piknik a večerní koncert. Především nám jde ale o to, vytvořit příjemné místo, takovou bohémskou oázu v centru města, které dává možnost setkání lidí se zájmem o kulturu, umění, přírodu a zdravý životní styl, uvedla Viktorie Drdová organizátorka Mezistromů.

Velkou roli zde hraje zejména šetrný přístup k životnímu prostředí a naší přírodě. “ Věříme, že každý může žít naplněný život v respektu k přírodě. I proto se designmarketu účastní prodejci, kteří si kladou stejnou otázku a to se odráží i v jejich tvorbě,” potvrdila Viktorie Drdová.

A právě proto zde můžete najít široký sortiment ekologicky nezávadných produktů. “Mezi produkty je letos možné najít přírodní kosmetiku, šperky z krystalů, přírodních i recyklovaných materiálů, dřevěné malované nádobí, interiérové dekorace, grafiky a obrazy, autorské papírnictví, éterické oleje, malované zero-waste pomocníky, designové doplňky pro čtyřnohé kámoše, bylinné směsi a sirupy a spousty dalšího. Kromě toho bude třeba i možnost si vyrobit na míru vlastní barefoot sandále,” popsala pestrou nabídku Viktorie Drdová.

Nedílnou součástí bude také sdílený – bezpodmínečně - veganský piknik. “K prostřené tabuli může usednout každý, kdo je ohleduplný k druhému a dovede zachovat čistotu. Každý příspěvek do sdíleného pikniku je vřele vítán. Pro přinešené jídlo je jedinou podmínkou, aby bylo veganské = bez živočišných produktů, tj. mléka, vajíček nebo živočišného tuku,” uvedla.

Návštěvníci se dále mohou od 19 hodin na vystoupení indie-folkové zpěvačky a hudebnice Aiko.