Ty tedy letos kromě zmíněného skanzenu zavítají do kostela sv. Gotharda v Českém Brodě, divadla J. K. Tyla, do kostela sv. Havla ve Štolmíři, do kostela Nejsvětější Trojice v Českém Brodě a do Podlipanského muzea Český Brod.

Slavnosti odstartují v neděli 29. května a potrvají takřka do konce června. Představí se například Komorní smyčcový orchestr Archi, který působí pod kolínskou ZUŠ Františka Kmocha a jeho rozsáhlý repertoár zahrnuje i méně známá díla našich a světových skladatelů, pěvecký sbor Vox Bohemica a soubor Musica Florea, který přináší hru na originální nástroje a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků či ženský vokální soubor Tiburtina ensemble, jenž se věnuje interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby.

Z jarního koncertu Kolínské filharmonie ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.
OBRAZEM: Muzikanty Kolínské filharmonie na koncertu doplnili mladí hudebníci

Další účinkujícími bude seskupení Humble Orchestra - projekt mladých hudebníků, převážně studentů pražských konzervatoří, jehož repertoár je časově rozkročen od poloviny 18. století do současnosti, Vox Bohemica komorní smyčcový orchestr či Stamicovo kvarteto a klavíristka Aneta Majerová.