„Chodí v průměru až o polovinu lidí méně než v normálních časech. Bojí se, nebo je odrazují současná hygienická opatření. Dnes v Kolíně, a i nedávno v Českém Brodě, je návštěvnost na dnešní dobu více než slušná,“ shrnul před koncertem Nikola Langer, zpěvaččin bratr a manažer.

Jádro koncertu, který je součástí aktuálního turné, tvořily písničky z nejnovější Anetiny desky Dvě slunce interpretované doprovodnou rockovou kapelou posílenou o smyčcové trio v čele s členkou kapely Tara Fuki, violoncellistkou Dorotou Barovou. Titulní skladba desky také otevřela i koncert, hned třetí, klipová, Bílý Den rozezpívala publikum.

Z koncertu Anety Langerové v Českém Brodě
PODÍVEJTE SE: Aneta Langerová přivezla do Českého Brodu Dvě slunce

„Já vás přes ty roušky nevidím,“ řekla zpěvačka, když se za publikem vydala na forbínu. Až na dvě výjimky přezpívala Aneta Langerová celou novinkovou desku, došlo samozřejmě i na písně z předešlého alba Na Radosti jako Bříza, Tráva nebo Svatá Kordula. Koncert ukončila skladba Větrné mlýny, kapela se uklonila a rozloučila, ale všem v sále bylo jasné, že ještě minimálně jeden známý hit musí zaznít.

Po krátkém vytleskávání se všichni muzikanti vrátili ke svým nástrojům a zazněla Voda živá, kterou zpěvačce napsal Michal Hrůza a k její potěše ji za ni dozpívali fanoušci v sále. Definitivní tečku za koncertem pak udělala i poslední písnička z desky pojmenovaná Strom a potlesk přítomných vestoje. Kdo pak ještě přišel do divadelního zákulisí odnesl si bez problémů od sympatické a milé zpěvačky autogram, případně i společnou fotografii.