Tento tradiční společenský večer a jeho výtěžek pomáhají dofinancovat potřebné sociální služby neziskové organizace Leccos. Předchozí dva ročníky musely kvůli pandemii covidu proběhnout jen online. Mluvčí spolku Dita Nekolná řekla, že i díky této delší přestávce se řada hostů a pracovníků Leccos na tento večer velmi těšila. „Celý výtěžek podpoří aktivity a služby, které pomáhají potřebným rodinám s dětmi, dětem a mládeži. Peníze pomohou tam, kde je to opravdu potřeba,“ sdělila.

Ocenění dárců krve na kolínské radnici.
Podívejte se: Dárci krve převzali medaile i zlaté kříže

Večerem provázel moderátor Michal Šeda bez nároku na honorář. Společně s ředitelkou Leccos Janou Kratochvílovou představil malíře a výtvarníka Františka Kollmana, který přímo na místě během večera vytvořil čtyři díla později vydražená v aukci.

V tiché aukci návštěvníci dražili kosmetiku, knížky, hračky, šperky, vstupenky do divadel, vánoční dekorace, výrobky ze dřeva, poukazy na různé služby i originální dárky v podobě ručně pleteného biče či dámského městského kola. Nechyběly grafické listy místní výtvarnice Lucie Ulíkové, která darovala do dražby také originální smaltovanou misku.

Další výtvarná díla, ze kterých mohli hosté vybírat, byly obraz Lucie Vysloužilové malovaný akrylovými barvami, grafika Mariny Richter darovaná Galerií V Poděbrady. Obraz kouřimského výtvarníka, který tvoří pod jménem Habitatt, s názvem Route 66 obdržel 16 příhozů, nejvíce ze všech položek.

Nejúspěšnějšími položkami v tiché aukci byly vstupenky do Divadla Járy Cimrmana a Dejvického divadla. Částka, za kterou se vydražily, překročila pětkrát jejich pořizovací hodnotu.

Předvánoční odpoledne s hudbou pro seniory v Městském společenském domě v Kolíně.
Senioři na svém tradičním odpoledni s hudbou zaplnili sál společenského domu

Celkově letošní benefiční večer přinesl 240 tisíc korun pro práci spolku, který založila v roce 2000 Lia Valková a který dnes působí na Českobrodsku, Kolínsku, Říčansku a Poděbradsku.

Součástí akce byl i malý koncert kapely Eintopf Ensamble složené převážně ze studentů českobrodského gymnázia, při zakončení zahrála kapela M.A.S.H..