„Vidím tady mladé lidi, kteří si na dnešní večer museli sehnat hlídání, takže děkuji i všem babičkám a dědečkům,“ pobavil v úvodní řeči starosta města Vít Rakušan, když před tím vyjádřil díky i všem organizátorům a sponzorům.

Program plesu byl opět pestrý, a to jak hudebně, tak účinkujícími pohybovými skupinami.

Úvod bálu patřil tradičně malým i větším mažoretkám ze skupiny Srdíčko vedených Jarmilou Pavlíčkovou, o ukázky tanečních stylů se postaraly členky a členové Tanečního klubu Bohuslava Matiáše při Domě dětí a mládeže v Kolíně se zasvěceným komentářem vedoucí Romany Podhrázské, energickou show předvedly dívky z Tanečního klubu CrossDance s trenérským dohledem Vladimíra Vidnera a Nadi Eretové, ve druhém bloku pak nabídli ukázku z vlastního choreografického zpracování příběhu Odvážná Vaina členové Tanečního klubu Kocour Modroočko pod taktovkou Jolany Burešové, pro nemoc se nakonec omluvily tanečnice ze skupiny Freaks Crew.

V lidovém tónu pak ve velkém sále účastníky plesu roztančila dechovka Pardubická 6, po nich parket zaplnili tanečníci na písničky interpretované zpěvačkou Janou Bechyňovou a skupinou Paragraf 202. Ta si na písničku Halellujah od Leonarda Cohena pozvala na pódium Evu Náhlovskou, která celý večer zpívala o patro níž s legendární kapelou Studio Kolín. Množství tanečníků se tam měnilo, jednu chvíli se sálek proměnil ve školu country tanců a ochotní muzikanti hráli jednu country písničku za druhou.

V Komorním sále se střídaly kapely Mahlzeit se zpěvákem Petrem Konývkou a Sideways z Mostu. „Měli jsme tu pořád plno, hrálo se výborně, jen občas jsme slyšeli kapely z velkého sálu,“ shrnuli klávesista a zpěvák Tomáš Tesař.

Role letošního půlnočního hosta připadla kapele Lucie Revival, ovšem s profesionálními muzikanty jako jsou kytarista Ondřej Fencl hrající třeba s Lubošem Pospíšilem nebo Oskarem Petrem či Tomášem Markem, který kdysi bubnoval i s Davidem Kollerem a dnes s kapelou Amsterdam doprovází zpěvačku Petru Janů. Společně pak sál roztančili nesmrtelnými hity této kapely, a to jak těmi pomalými, tak rockovými peckami.

Nechyběl ani foto koutek provozovaný studentkami Střední odborné školy podnikatelské, takže si návštěvníci kromě zážitků, unavených nohou či mnoha cen z tomboly nad ránem odnášely i svoji vytištěnou vzpomínku na jeden okamžik letošního městského bálu.