Tradičně se startovalo vtipným videem na motivy televizních příběhů, v málokteré škole si pedagogové dokáží ve filmu udělat legraci sami ze svého příjmení nebo studenti svléknout tělocvikářky do plavek a natáčet s nimi u zamrzlého a zasněženého písáku, jako právě na kolínském gymnáziu.

I předtančení v jednotných kostýmech bavilo, pak převlékající se maturanty na parketu nahradila nejdříve v sólovém výstupu tanečnice Simona Dejmková, poté mistři světa i Evropy ve footbagu Tomáš Tuček a Patrik Černý, kteří žonglovali nejen s malým či velkým míčem, ale i s peněženkami či mobily diváků.

I následující Dominik Nekolný je mistrem, a to v oboru BMX. Na svém kole předváděl veletoče i skoky přes ležící dobrovolníky.

Pak už večer patřil studentům, po slavnostním nástupu už v gala jich postupně všech dvacet z rukou třídních profesorek Aleny Pazderové a Pavlíny Hladíkové převzalo maturitní šerpy, společně si připili, vyfotili a byli první, kteří si s učiteli i rodiči zatančili na melodie interpretované kapelou Peklo.

Až za několik hodin pak došlo na půlnoční překvapení, končilo se o druhé hodině ranní, celým večerem provázel už téměř stálý moderátor plesové sezony Ondřej Cikán z rádia Hey.