Od pátku 12. září do neděle 14. září na ně čeká program plný zábavy a pohody. Na zahájení v pátek odpoledne vystoupí divadelní soubor ZUŠ Prosek-Praha. V 18 hodin zahrají představení Zakletá Ela. Ještě v pátek budou děti poprvé moci nastoupit do pohádkového kinematovlaku. Od 19 hodin na ně budou čekat animované příběhy Pata a Mata, od 20:20 bude následovat pohádka Pan Včelka. Na své si přijdou i dospělí, od 22:30 bude promítán psychologický film Devět hráčů se smrtí.

Také v sobotu děti na vlakovém nádraží nastoupí do pohádkového světa. Od 9:00 sérii dětských filmů zahájí Princezna na hrášku, v 10:30 bude následovat Pepek námořník, kterého v 11:30 vystřídá pohádka Zachraňte zvířátka. Poslední sobotní promítání se uskuteční od 18 hodin.Ve 13hod. začne akce Hemžení, na kterou je připraveno na padesát atrakcí. Děti na jednotlivých stanovištích budou sbírat razítka, které si vymění za lákavé odměny. Večer je pro veřejnost připraven kántrybál.

Od pátku do soboty bude navíc bohatý program doprovázen výstavou Matyho fotografií a kreseb s názvem Zážitky z cest. Od 10:00 Včelka Mája, 11:50 Pan Včelka, 13:30 Bob a Bobek.

V neděli se děti naposledy mohou těšit na promítání tří pohádek v kinemotovlaku. V 10:00 na ně bude čekat Včelka Mája, od 11:50 Pan Včelka, 13:30 Bob a Bobek.

Během celého víkendu bude probíhat sbírka, která bude věnovaná psímu útulku v Kolíně.

Marie Konupková