Festival začal již v pátek odpoledne. Páteční program byl rockovější. Přilákal tak milovníky tvrdší muziky. O začátek se postarala kapela Rimortis, kterou vystřídala úvalská partička, který plaňanské pódium již zná. Medvěd 009 by si však možná zasloužil lepší hrací čas, jelikož v pátek odpoledne bylo dost fanoušků ještě v práci, a tak na známé hity tancovalo do rytmu jen málo příznivců téhle bandy.

Kapela Kreyson přilákala do předních řad hlavně ty, kteří rockové zábavy navštěvovali před dvaceti i více lety, kdy Láďa Křížek vystupoval s kapelou Vitacit. Pak zahrály Legendy se vrací, mladé nalákal Xindl X, aby zanedlouho všechny napříč generacemi roztančily veselé písničky v podání kapely Děda Mládek Illegal Band.


Vláďa Šafránek sklidil úspěch

Po půlnoci se na stage objevil Vláďa Šafránek společně s kapelou Walda Gang. Kapela lidem přivezla nejen písničky, které zpíval Waldemar Matuška, ale také ty, které většina rockerů zná od kapely Harlej. S tou vystupoval Vláďa Šafránek dříve a letos v prosinci se opět objeví s kapelou Harlej na jednom pódiu, to až bude tato rocková banda v Lucerně slavit dvacet let své existence. Walda Gang sklidil velký úspěch a dobře naladěné hudební nadšence pak čekal ještě jeden nářez, tentokrát v podobě kapely Xenon.

Sobotní program zahájil dětský den na hřišti. Poté si děti užily Příhody kluka Bombarďáka a Maxim Turbulenc. S nimi si už zpíval nejeden dospělý. Ono také písničky jako Hrobař nebo ruská Katuša nejsou zrovna dětského ražení. Vše však skvěle zafungovalo a bavili se opravdu všichni. Krátce před půl pátou už se na pódiu objevila Dargi´s, po ní pak Petr Pečený, více známý jako Doctor P. P. Pak už byl o na řadě vystoupení, na které všichni čekali. Na pódiu se objevila Lucie Bílá s kapelou Petra Maláska. Lucie rozdávala svou nikdy nekončící energii mezi ostatní, svými laskavými slovy a krásným zpěvem pohladila nejedno srdce. Na konci svého koncertu pak z rukou starosty městyse obdržela kytici růží a k ní anděla, kterého speciálně pro Lucii vytvořila Petra Mrázková. Ačkoli Lucie Bílá pospíchala na další koncert, který měla odehrát na Moravě, přídavek plaňanskému publiku neupřela. Na autogramy a fotografování však již čas nebyl.

Po několikanásobné české slavici nastala poměrně dlouhá pauza, během které se na pódiu ladilo, tak aby bylo vše perfektně připravené pro nástup legendárního muzikanta, který byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Václav Neckář přivezl s sebou do Plaňan hity jako Půlnoční, Stín katedrál nebo Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě. V prvních řadách se objevily zejména dámy, které Václava Neckáře poslouchalyjiž ve svém mladí. Při tónech hudby, jako by omládly nejméně o třicet let. Společně s Václavem Neckářem senioři tancovali, tleskali a zpívali.

Filipové rozněžnily drsňáky

Lenka Filipová se svoji dcerou Lenny zaznamenaly stejný úspěch jako Bílá s Neckářem. Nádherné ženy v doprovodu kytary a kláves rozněžnily i ty největší drsňáky. Po koncertě dvou úžasných žen přišla na řadu očekávaná laser show. Ta nahradila ohňostroj, který je sice tradiční, ale v době, kdy se Tomáš Kučera coby hlavní pořadatel akce musel rozhodnout pro jednu nebo druhou variantu, ještě platil zákaz rozdělávání ohňů po celém území Kraje. A zákaz zahrnoval také ohňostroje, od kterých se může lehce vznítit například suchá tráva. Pořadatelé však neprohloupili. Laserová show, která je méně obvyklá než ohňostroj měla velký úspěch.

Balage, Střihavka, Pavlíček – to je trio, které bavilo publikum po laser show. Kapela založená v 90. letech přivezla do Plaňan své hity z alb, které natočila v letech 1992 a 1994.
O závěr večera se postaral Petr Bašus s kapelou Telegraf. Tedy místní zaručená klasika, která snad nikdy neomrzí. Hity jako Křídla andělů nebo Karin zná každý, kdo byl alespoň jednou na letním parketu v Radimi, v Tatcích, Poříčanech nebo navštěvoval hudební klub v Chotuticích. Telegraf samozřejmě dávno přesáhl hranice regionální kapely a vystupuje také mnohem dál, ale místní na něj stále nedají dopustit.

Nedělní program už nebyl striktně hudbení. V odpoledních hodinách byl na programu zápas TJ Sokol Plaňany A. Krátce po osmé večerní se však veškerý program přesunul do kostela, kde se představil Projekt Salome. O zpěv písní Karla Kryla se postaral známý herec Pavel Batěk, na harfu ho doprovodila Barbora Plachá, na klarinet Tomáš Kůgel a na kytaru Petr Šťastný. Lidé si mohli poslechnout známé písně jako Bratříčku, zavírej vrátka, Salome, Lásko!, Karavana mraků a samozřejmě Morituri te salutant. Tu Pavel Batěk uvedl jako píseň Daniela Landy alias Žita. „Vy se smějete, ale někteří mladí si to opravdu myslí," dodal a tím vysvětlil, proč píseň uvedl právě takto. Krásné a setmělé prostředí kostela dodávalo nádherným písním na atmosféře, a tak se po druhém přídavku jen těžko zvedalo a odcházelo domů.

V neděli posvícení ještě nekončilo

Plaňanské posvícení však nekončilo ani tímto krásným vystoupením. Pokračovala ještě večerním pondělním programem. Kdy po zápase Staré gardy zahrál Peter Nagy Revival, vystoupil Zdeněk Izer se Šárkou Vaňkovou a o after party se postaral DJ Kofola.