Místní aeroklub se podílí na výzdobě sálu modely letadel a padáky, ani letos nechyběla v programu slavná jména – prvním hostem večera byla finalistka soutěže SuperStar Leona Šenková, kterou však místní fanoušci tvrdé muziky znají coby frontmanku chvaletické kapely Komat. Hlavní hvězdou programu pak byla další zpěvačka Heidy Janků, které nemohla nezazpívat hit z pohádky Když se načančám, ale připomněla i slovenštinu v písni Vašo Patejdla a tango si zatančila s jedním z plesových hostů, kterého poté pozvala na pódium, aby jej obdarovala svým posledním CD.

Třetím hostem pak byl Honza Bartoš, který se díky podobnému hlasu i fysiognomii pasoval na Michala Davida Revival, takže se po jedné ráno rázem pila cola, sbírala céčka a psal discopříběh se samohrajkou pověšenou proklatě nízko. Ani plesové hosty odvar hitmakera příliš nebral, nakonec v desetileté historii plesů je rozparádil samotný originální Michal David.

Kolín byl zastoupen břišními tanečnicemi ze studia Ax, druhou taneční skupinou byl Step by Step z Chotěboře, téměř domovský JEL Band tentokrát v roli plesové kapely nahradila čáslavská Březovanka, která tak dovrčila šňůru tří vystoupení v kolínském společenském domě za sebou. Tradicí se stala klasická moravská cimbálovka a bratčická hudební partička Starý klády, která v restauraci rozproudila večeřící i tancující nejen Kabáty.

ZDENĚK HEJDUK