Legendární tancovačkovou partu přivítal Petr Korál, moderátor celé akce, po bláznivém vystoupení Vildy Čoka a jeho kapely Bypass, coby skupinu slavící letos pětačtyřicátiny a s tím, že za slušně odvedenou tancovačku není nutno se stydět.

„Přijeli jsme v šest ráno z výborného koncertu na Vysočině,“ poznamenal před koncertem zpěvák Petr Bašus. Na výkonu muzikantů ale únava nebyla znát, Telegraf přizval dalšího zpěváka Jiřího Černého a se třemi kytarami předvedl perfektní rockovou jízdu namíchanou z česky otextovaných převzatých skladeb i zcela vlastních. Pochopitelně nechyběly ani největší hity Křídla andělů a Potulný hráči, které si zpívali úplně všichni pod pódiem.

Po vystoupení největšího taháku dne, slovenské skupiny Metalinda, která se rozloučila nejen svým největší hitem Sl’nko nevycházá, ale i zrockovanými hymnami Slovenska a Čech, nastoupila sokolečská Rimortis.

Na tanečním parketu hned v sousedství fotbalového hřiště v obci Býchory se druhý srpnový pátek odehrál další výroční koncert ke třicátinám skupiny Řemen z Chlumce nad Cidlinou.
Video, foto: Kapela Řemen slavila třicátiny, pozvala si Odysseu a Alžbětu

Do posledního detailu dotažený hudební set s umístěnými plachtami i stojany se jménem kapely a logem poslední desky, nacvičenou choreografií, dotaženým oblečením a samozřejmě výborným melodickým metalem, nemohlo nechat přítomné v klidu. Kapela se zpěvákem Jaromírem Bartošem začala koncert skladbou Strážce zámků z aktuální desky Věčnost živlů, z níž zazněla ještě Zloděj cizích snů, před kterou Jaromír Bartoš vyzval fanoušky k odhalení názvů alb ukrytých do textu jejím autorem Václavem Mrzenou, baskytaristou a kapelníkem Rimortis.

Zdroj: Zdeněk Hejduk

Nechyběly největší hity a i titulní skladby z předchozích alb jako Dvacet černých růží, Zvony fantazie či Třináctá komnata, na Rimortis 2 přišla se zpěvem pomoci půvabná Viktorie Surmová z kapel Surma či Bohemia Metal Rhapsody a Rimortis se rozloučila stále aktuálnějším songem Peklo, co říká si svět.

Kromě zmíněných skupin se v Třtěnicích představili další účinkující – Dan “Zeppelin“ Horyna, který také tak trochu patří do kolínského regionu, přijel tentokrát s tvrdším Merlinem a předvedl, že je stále ve formě.

Z Fredie Mercury live show na Zastávce Radim.
Na Zastávce Radim zněly hity kapely Queen. Večer zpestřil Freddieho "komorník"

Celý festival jen s kytaristou zahájil rockový bard Láďa Křížek a melodický bigbít zahrála ženská parta Loretta.

Závěr pak patřil punkovým SPS, s nimiž si na pódiu zatančila a zazpívala malá Vanesska Wedlichová znající všechny texty nazpaměť, a kutnohorským metalistům Torrax.

Fanoušků dorazilo o něco méně než vloni, přesto se přehlídka odehrávala v perfektní atmosféře.