Na klarinet a saxofon hrával především v kapele Sendražanka, která rozdávala dlouhá léta pohodu a dobrou náladu v mnoha sálech nejen na Kolínsku. Především mezi členy kolínského Klubu přátel Františka Kmocha patřila k nejoblíbenějším a taneční odpoledne v jejich režii byla nejnavštěvovanějšími.

Samozřejmě, že mezi smutečními hosty nechyběla ani Hana Zrůstová, tajemnice tohoto klubu, až z Brna přijel s manželkou Petr Reeh, pravidelný návštěvník zábav a sám muzikant, který si jako bubeník se Sendražankou také zahrál, nechyběli ani další členové Petr Slavík či Václav Čábelka a mnoho dalších muzikantů.

Na cestu vzdalující se rakvi zněl z reproduktorů Valčík na rozloučenou, skladba, která často uzavírá plesy a zábavy. „Teď už někde nahoře hraje sólo s Vaškem Balintem,“ povzdechla si při odchodu z obřadní síně Hana Zrůstová v narážce na dalšího zemřelého saxofonistu této kapely. Sound tří najednou hrajících a vzájemně se proplétajících saxofonů totiž neměla jen tak nějaká kapela podobného zaměření.