Úvod koncertu patřil čtyřvětému Smyčcovému kvartetu Es dur, opus 51 řečený Slovanský od Antonína Dvořáka a kratší Meditaci na staročeský chorál Svatý Václave Josefa Suka. Pak však hudebníci rázně přehodili žánrovou výhybku.

„My jsme se pojmenovali po bohu hudby Apollonovi proto, že chceme hrát i jinou muziku,“ nastínil moderátor celého koncertu, hráč na violoncello Pavel Verner a společně zahráli skladbu od jazzmana Joe Zawinula pojmenovanou Birdland. Další dvě v druhé polovině byly z pera amerického violoncellisty Marka Semmera, tu pojmenovanou Julia – O zahrál pouze Pavel Verner na violoncello a sklidil obrovský aplaus.

Vietnamská komunita slavila svého svatého ve velkém sále kolínského Městského společenského domu.
Modlitby, hostina, zpěv. Vietnamská komunita slavila svého svatého

Další pak složil kolega Semmera z jejich orchestru David Balakrishnan. „Hlavně ta poslední je až hard rocková,“ usmíval se Verner. Ale i tuto dynamickou a na smyčcové kvarteto hodně tvrdou kompozici přijali posluchači s nadšením a sympatičtí muzikanti jim přidali ještě jednu hudební miniaturu.

Další setkání členů Kruhu přátel hudby se uskuteční tentokrát v neděli 2. října opět v synagoze na již tradičním 23. vzpomínkovém setkání na památku odsunutých kolínských židů, a kromě atraktivního hudebního programu na posluchače čeká i tentokrát netradiční recitování židovských vtipů hercem Janem Šťastným do přehrávané muziky.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.