V originálním maturitním videu nazvaném Léčebna! ukázali, jak končí některé večírky a komiksové bubliny rozmístěné coby výzdoba velkého sálu slibovaly, že studenti konči s alkoholem, což porušil jeden z nich hned při svých několika minutách slávy na červeném koberci, když si nechal z balkonu přesně do rukou hodit placatku a řádně si z ní zavdal. Jiného zase podpořili na koberci kamarádi a kamarádky, kteří společně s budoucím maturantem vytvořili nefalšované punkerské pogo.

Než došlo ke všem těmto legráckám, promluvil k přítomným ředitel školy Jaromír Kratochvíl i dva z maturantů, ředitel, jeho zástupce Jaroslav Prorok a třídní učitel František Obešlo poté studenty a jedinou studentku dekorovali šerpami.

O kulturní program se postaraly dvě skupiny tanečnic z Freaks Crew, které zatím nechyběly na žádném maturitním plese a chystají se i na ples Města Kolína a veselí gymnastičtí akrobati Flying Boys, co se dá dělat s míčem předvedl před jedenáctou noční program Freestyle Football, kapelu B- Dance Band pak po půlnočním překvapení a zašlapání šerp pro štěstí u maturity vystřídal DJ.