„Ale samozřejmě nehrajeme jeho největší hity jako Variace na renesanční téma, Stříhali dohola malého chlapečka nebo Jednohubky, spíš písničky, které máme rádi,“ vysvětlil před čtvrtečním koncertem v Městském společenském domě v Kolíně tentokrát zpěvák, ale před tím ve skupině i hráč na violoncello Jaroslav Olin Nejezchleba.

Koncertní premiéra tohoto Etc… se uskutečnila vloni v pražské Malostranské besedě, kapela vystoupila také na silvestrovské Prasárně rádia Beat. „Párkrát jsme ještě někde zahráli, ale v téhle sestavě je to asi první mimopražské vystoupení. Já s nimi totiž zpívám, jen když mám čas,“ dadal druhý zpěvák Pája Bohatý hrající a zpívající léta v doprovodné kapele zpěvačky Anny K.

Z koncertu kapely CrossBand v komorním sále Městského společenského domu v Kolíně.
Foto: Nymburská kapela CrossBand vtáhla v Kolíně do tance dokonce i zvukaře

Všichni dohromady slušně zaplněnému sálu zahráli dvacítku skladeb, mezi nimiž nechyběly hudební pecky charakterizující sound Etc.., jako Taxůvku jsme chytli či Nejlepší ženská našich dnů z nepřekonatelné desky Vladimír Mišík & Etc… 2, či Bazarem proměn z Mišíkova debutového alba nebo novější Byl jsem dobrej případně Páteční cajun, při které kapela tradičně předvádí pohybovou choreografii.

Po závěrečném, přeci jenom hitu, ale lehce přearanžovaném Proč ta růže uvadá si fanoušci vytleskali ještě přídavek v podobě písničky Víno, ženy, zpěv a pak už jen zbýval čas na rozdávání autogramů a nějakou tu společnou fotografii.