Čekal je pestrý hudební program sahající od vážných melodií jako úvodní Allegro od Leopolda Mozarta se sólem Michala Chmelaře na trubku či Souvenir Františka Drdla v němž se předvedly flétnistky Jana Havlíková a Nikol Popelková.
V Romanci pro křídlovku a tenor Františka Kmocha zase zazářili Václav Musílek s křídlovkou a Dana Kašparová s tenorem.
První polovinu koncertu zlehčila skladba Karla Svobody Jsi můj pán z muzikálu Dracula a závěrečná, do swingu laděná, směs populárních melodií Jamese Lasta.
Druhá polovina koncertu už patřila téměř výlučně Vánocům – odstartovaly jej traditionaly Středověké Vánoce, nejdříve ten s pořadovým číslem III a až poté s numerem I. Poté zazněla vtipně dirigentem zaranžovaná skladba Elmera Bernsteina z filmu Sedm statečných.
Ladislava Černá zazpívala skladbu Nella Fantasia od Ennia Moricone, Jan Molinger pak zahrál sólo na hoboj v Händlově Koncertu pro hoboj a orchestr.
Dětské pěvecké sbory z kolínské čtvrté základní školy a Boni Bambini řízené Lenkou Dvorníkovou, D. Pithartovou a Věrou Buřilovou podpořily orchestr ve dvou vánočních skladbách a také ve směsce Českých vánočních koled.
Snad poprvé v historii programem provázel profesionální moderátor v osobě hodně povolaného spíkra, harmonikáře a propagátora dechové muziky Josefa Pospíšila, který bavil historkami, bonmoty i vtipy, laškoval s kojící zpěvačkou i malými sboristkami předávající květiny, uváděl víceméně z hlavy i zpovídal organizační vedoucí Jitku Křičkovou stejně jako sólisty.
Dokázal se vymluvit i z ohlášení skladby Tenkrát na Západě zaměněnou za skutečně odehranou Nella Fantasia.

Autor: Zdeněk Hejduk