„Jsem ráda, že jste přišli a že napotřetí se to povedlo a už tomu žádná opatření nezabránila,“ přivítala přítomné v narážce na to, že koncert byl dvakrát odložený.

Úvod večera patřil skladateli Antonínu Dvořákovi, když Edita zazpívala tři vybrané skladby z cyklu Cigánské melodie Op. 55. a klavírista zahrál známou a oblíbenou Humoresku. Dalšími interpretovanými skladbami byl opět výběr tentokrát z Písní Ruggera Leoncavalla, Stanislav Bogunia pak přehrál ještě Arabesque skladatele Claude Debussyho, do přestávky pak zazněl ještě výběr ze Sedmi španělských populárních písní.

Martin Kasík potěšil diváky díly Fryderyka Chopina a Modesta Petroviče Musorgského.
Martin Kasík přehrál díla jen dvou autorů. Zato excelentně

Po pauze pianista zahrál dvě skladby od Edvarda Griega a Claude Debussyho, zbytek obstarala zpěvačka chytlavými a známými skladbami jako třeba árie z oper Carmen, Rinaldo či písničku Funicula. „Nechtěla jsem současnou těžkou dobu ještě více dramatizovat, proto jsem zvolila lehčí repertoár,“ shrnula zpěvačka poté, co si tentokrát po dlouhé době více prořídlý sál vytleskal ještě dva přídavky.

Další koncert letošního sedmapadesátého cyklu Kruhu přátel hudby bude pokračovat 23. listopadu koncertem nadané mladé klavíristky Magdaleny Hrudové.