„Putovní výstava Historie rocku si klade za cíl seznámit návštěvníky s postupným vývojem rockové hudby tak, jak ji známe dnes. Od počátků bluesové hudby a první skladby s elektrickou kytarou přes ikony žánru až po moderní rockové kapely, které používají elektroniku,“ napsali pořadatelé na facebookové stránky této události.

V sobotu od jedné hodiny po poledni pak výstavu doplnil další program, z avizovaných atrakcí zůstala možnost vyzkoušet si bicí soupravu a samozřejmě občerstvení.

Hudební program odstartovala Výstavní kapela složená ze studentů hudebních škol a přehrávající skladby související s výstavou. Domácí punková skupina Prasákův gauč má v Kolíně slušnou posluchačskou základnu, takže se před pódiem přeci jenom nějací fanoušci sešli, celý hudební blok pak ukončilo hudební seskupení říkající si Čtvrt na smrt provozující alternativní muziku se saxofonem. „My máme vždycky smůlu, že se ve městě, kde se s výstavou a koncerty zastavíme, je nějaká jiná velká akce,“ narazil Jan Vacík, kytarista kapely Čtvrt na smrt na zprávu, že se v Kolíně ve stejný čas koná punková přehlídka Garagefest. Jejich produkci sledovala jen hrstka věrných, přesto ale prodali několik svých debutových desek pojmenovaných Držím Ti pěsti a triček. „My je kupujeme v sekáči a ručně tiskneme, nevozíme je z Číny,“ upozornil potencionální kupce Vacík.