Po maturitním videu, které se omezilo na zachycení procházek studentů po škole včetně návštěvy pánských záchodků a záznam nácviku předtančení, tradiční čas na převlečení vyplnily děti z taneční skupiny Endorlino. Po nich se představili vybroušení kolínští gymnasté říkající si Flying Boys, kteří bývají už pravidelní účastníci studentských bálů. Ve společenském sále vyšvihly na první pohled jednoduše působící, ale na druhý hodně vymakané vystoupení.

Večer se posunul v čase a moderátor Matyáš Palkovič z Hitrádia na pódium pozval zástupce studentů Lukáše Březinu a Moniku Pšeničkovou, kteří poděkovali všem včetně ředitele školy Miloše Hölzle. „Vaše šerpy jsem neviděl, ale předpokládám, že na nich budete mít nápis maturant. Tak vám přeji, abyste se jimi v květnu opravdu stali,“ popřál studentům ředitel.

Maturitní ples třídy 4.B4 kolínského gymnázia v Městském společenském domě v Kolíně.
Obrazem: Třetí třída kolínského gymnázia na svém plese bojovala o přežití

Pak už přišla chvíle pro třídní učitele Janu Brosovou, Evu Pospíšilovou a Jana Huleše, kteří postupně všechny své svěřence ošerpovali odlišnými stuhami. Všichni kluci k tomu dostali malou lahvičku bylinného likéru, dívky pak růži. Po zametení peněz naházených pro štěstí došlo na první taneční kousky hrajícího orchestru Unikát, který nakonec rozparádil a rozezpíval mladé i dříve narozené.

Půlnoční překvapení studentů se odbývalo tradičně v jejich vymaškaření, kdy kluci tančili v dámských šatech či podprsenkách a župan odhodil a vymakanou postavu jen ve slipech předvedl i třídní učitel Jan Huleš. Po rozšlapání balonků a zašlapání šerp pro štěstí do druhé ranní bavil vytrvalce DJ.