S chutí se první dvě hodiny večera nechali naladit písničkami další regionální legendy, čáslavskou kapelou Punc. Její zpěvák a kytarista Luboš Brener tentokrát s sebou na pódium vzal coby zpěvačku svoji dceru Petru, s několika písničkami také ještě kytaristovi Milanu Ligovi a bubeníku Jiřímu Böhmovi vypomohl mladý a začínající kytarista Matěj Struna. Pamětníkům udělal pochopitelně největší radost nejen letitý hit Sailo, ale i celá směs dávných písniček. „Já bych byl nejspokojenější, kdyby ty písničky ze směsky hráli celé,“ usmíval se Milan, jeden z dříve narozených přítomných fanoušků, který přijel z Čáslavi a začátky této hudební party zažíval na vlastní kůži.

Po poněkud delší přestavbě aparatury už tradičně plni energie vtrhli na pódium mladí muzikanti kapely Benefit v čele se zpěvákem Jiřím Jechem. K němu se tentokrát coby další vokalista přidal dnes už bývalý zpěvák Benefitu Dan „Zeppelin“ Horyna, který v této kapele zpíval dlouhá léta a nedávno ji nadobro opustil. „Požádali mě pořadatelé, a protože jsem měl čas a do Kolína se vždycky rád vracím, s chutí jsem jejich prosbě vyhověl,“ zdůvodnil zpěvák, který povětšinou zpíval společně s Jirkou.

Kapela Kryštof v Městském divadle Kolín.
OBRAZEM: Kryštof bavil plné kolínské divadlo, došlo i na mexické vlny

Nečekaně se ale objevil ještě v jedné roli. “Vždycky jsem si chtěl zahrát na bicí,“ vtipkoval, když usedl za bicí soupravu, kterou bubeník Milan Vipler opustil, aby se posadil na stoličku na forbíně a zazpíval Pár chvil, novou skladbu, na kterou vznikl nedávno i videoklip.

Jinak se samozřejmě nadšení fanoušci, kterých zřejmě z důvodů restrikcí a nařízení spojených s opětovným zvyšováním nákazy koronavirem dorazilo méně než jindy, dočkali všech svých oblíbených skladeb počínaje Zpívá s námi celý svět přes Tenhle rokenrol je náš či Šibenice až po víkendovou hymnu účastníků všech tancovaček Máme den.

Roztančený večer ukončily před jednou hodinou ranní klasické a oblíbené zhudebněné pohádky. Ty už zpívali úplně všichni přítomní, a dokonce je dokázali interpretovat i bez doprovodu kapely.