„V úvodních Hobby skokových soutěžích, kde jsou překážky ve výšce 80 a 90 cm, mohou zazávodit všichni jezdci a koně bez omezení, dokonce i jezdci bez licencí.,“ řekl ředitel závodů Václav Drbal. Kromě Hobby kategorie následovaly skokové soutěže obtížností ZM (90 cm), Z (100 cm), ZL (110 cm) a L* (115 cm). V neděli pak kromě ostatních kategorií byla naplánována speciální soutěž Amazonečka 2017 přístupná pouze pro dívky do 18 let. „Vyvrcholením celé dvoudenní akce byl nedělní hlavní závod Amazonka 2017 obtížnosti S* s překážkami ve výšce 125 cm určená ženám, juniorkám, dívkám a mladým jezdkyním na koních bez omezení,“ doplnil Drbal.

Závodů, jejichž pořadatelem je právě kolínská stáj Václav, se zúčastnila řada domácích kolínských jezdců a jezdkyň. Mezi závody se v rámci vloženého programu představily také děti z kolínského dětského jezdeckého kroužku.

O tom, že kolínský jezdecký areál za nemocnicí má opravdu dlouho tradici, de rozvyprávěla jedna z divaček, která přišla v sobotu do prostor kolínské jízdárny tak trochu zavzpomínat. „Je to už třicet let, co jsem sem jako desetiletá holčička začala chodit, abych se naučila jezdit na koni. Vzpomínám si, že jsem tady byla pak každý den po škole. Maminka ze mě byla nešťastná, že jsou mi všechny věci cítit koňmi a hnojem,“ prozradila se smíchem Lucie Václavová. Ta byla překvapená, že se původní stáje za tu dobu skoro vůbec nezměnily. „Celkově areál prokoukl, je tu i krytá jízdárna, ale ty dvě budovy, kde jsou koně ustájené, jsou pořád stejné. To je hezké,“ dodala Václavová s tím, že dnes se už ježdění aktivně nevěnuje. „Chodila jsem se zhruba do patnácti. Pak už na to nebyl čas. Dnes jsem tady už jen s dcerou jako divačka,“ uzavřela Václavová.