V sobotu 6. srpna vypukne festival Natruc 2016. Jací jsou hlavní vystupující, na co se lidé podle vás mohou těšit nejvíce?

Stejně jako v minulých letech Natruc hudebním fanouškům nabídne jak špičkové domácí kapely, například Tatabojs, Mandrage či Arakain, tak i zahraniční interprety Killaflaw a China Shop Bull z Anglie nebo Vatour z Francie.

Která kapela vám letos udělala největší radost, že přijala pozvání na festival?

Asi Vladimír Mišík, který byl dlouho nemocný a několikrát mi účast odřekl. Je to legenda, která není na mnoha festivalech k vidění, tak doufám, že to publikum ocení. Další, kdo mě velmi potěšil tím, že přijal mé pozvání, byl Dan Bárta a jeho kapela Illustratosphere, pro které je toto vystoupení letos jediným festivalovým. Jsem moc zvědavý, jak jejich koncert bude působit venku na ostrově.

Kmochův ostrov bude na Natrucu hostit jako tradičně tři jeviště. Není to na takový areál příliš? Kde se vzal tento nápad?

Třetí stage přibyla před čtyřmi lety se vznikem soutěže Natruc Talent, která je určena začínajícím kapelám. Stalo se zvykem, že na tomto pódiu dáváme prostor nejen novým projektům, ale i alternativním kapelám a písničkářům. Pro Natruc jsou tři stage tak akorát, návštěvníci se rozprostřou po ostrově a hudba je všude dobře slyšet.

Festival Natruc se v prvních ročnících tradičně odehrával natruc něčemu ospalé náladě a podobně. Proč jste od tohoto motta upustili?

Udělali jsme od toho pauzu, abychom se k tomu od dvacátého ročníku mohli zase vrátit.

Letos se Natruc odehraje podevatenácté. V čem se vyvinul jak festival, tak i hudba? Je něco, co vás na současných změnách v showbusinessu štve, nebo naopak těší?

Někdy mě trochu mrzí, že se hudba v Čechách zas až tak nevyvíjí, že nevzniká moc zajímavých nových projektů nebo se nápaditá inovativní hudba ztrácí v mainstreamu. Jako organizátora mě naopak těší to, že festivalový průmysl nabízí daleko širší spektrum možností než dříve je dostatek kvalitní techniky a můžeme festival vizuálně a zvukově zlepšovat.

Stejně jako Natruc se vyvíjel i Kmochův ostrov, respektive jeho zázemí. Jak vám vyhovuje jako pořadatelům festivalu? Šel by v něčem změnit k lepšímu?

Zlepšit by se měly hlavně přístupové cesty na ostrov, ale třeba i technické podmínky na ostrově všechno se tam musí dovážet, včetně elektrocentrál. Amfiteátr by měl být zrekonstruován do té podoby, aby odpovídal charakteru přírodního areálu kolem a aby se tam vešlo více lidí.

Co vy osobně si nenecháte na letošním Natrucu ujít?

Budu se snažit vidět kousek od všeho, musím si namazat kolo, abych se po ostrově pohyboval rychle. Těším se na setkání s příjemnými lidmi a muzikanty. Nejraději mám, když se můžu dívat na zaplněný amfiteátr z backstage.

Program festivalu Natruc 2016

BUDVAR STAGE

11.50 Stripes of Glory

12.50 Insania

14.00 ATMO music

15.20 Vladimír Mišík & ETC

16.45 Michal Malátný a Kolínský Big Band

18.05 PSH

19.55 Dan Bárta & Illustratosphere

21.45 Mandrage

23.35 Tata Bojs

COOL STAGE

11.20 Brutální Jahoda

12.20 Mangabej

13.20 Kurtizány z 25. Avenue

14.45 Pipes and Pints

16.10 Fast Food Orchestra

17.35 Hentai Corporation

19.10 Sek jsi bombónky

21.00 China shop bull (UK)

22.50 Rybičky 48

00.25 Arakain

HELP MUSIC STAGE

12.00 Silent Scream

12.55 Nanosféra

13.50 Kozičky

14.55 Krásné nové stroje

16.00 Blank out

17.05 The Agony

18.10 Pekař

19.30 Basox Crew

21.10 Hard to Frame

22.50 Killaflaw (UK)

00.30 Vautour (FR)