Se zpožděním a před několika málo diváky festival zahájilo duo Tata Mia, které dorazilo z jen několik stovek metrů vzdáleného festivalu Kolínský ostrov. „Tady je to intimnější, lidi, co nás mají rádi, přišli k nám blíž, na ostrově je to větší, ale zase se tam pohybovali lidé z branže, dostali jsem i několik nabídek,“ srovnal kytarista a zpěvák Mirek Vlasák.

Další čas patřil domácí punkové kapele Fuck T‘ Jo a šlapajícímu bigbítu se třemi kytarami a půvabnou zpěvačkou říkajícího si Nerushit, kteří zaujali už úvodním vtipným intrem a přijeli z Kutné Hory. Vrcholem pro mnohé fanoušky bylo vystoupení kapely Despise, hrající ten nejtvrdší brutal death.

Pak konečně přišla na řadu skupina Nachtcafe, která své místo v pořadí podstoupila oběma předchozím kapelám, jejichž členové se zúčastňovali různého svatebního veselí. Nachtcafe ve složení basová a elektrické kytara, didgeridoo a dva střídající se zpěváci a recitátoři změnili společenský dům v intelektuální kavárnu s recitací veršů, na které pod pódiem čekali nejen rodinní příslušníci a tančila se na ně dokonce polka nebo jive.

V Kolíně hodně známí Sorry sáhli k největším peckám ze svého repertoáru, bohužel v jednu hodinu ranní už na ně nebylo moc fanoušků naladěno. Naopak na závěr v podobě obnovené kapely MVS si jejich skalní fanoušci počkali, aby zažili neuvěřitelnou podobu v gestech frontmana Jana „Visáče“ Poklopa s Lou Fanánkem Hagenem.

„Nakonec dorazili sedmdesát tři posluchači, kteří zaplatili po stokoruně, všechny vybrané peníze předáme na podporu chráněného bydlení kolínské Diakonii, která si v předsálí prodávala malé i velké cihly v rámce akce Cihla na pomoc. Kapely zahrály zadarmo, dostali pouze pivko, které jim věnovalo vedení restaurace,“ shrnula Jarmila Kašparová, ekonomka společenského domu.

Zdeněk Hejduk