O zahájení se postaral dětský Ladův národopisný soubor z Hrusic, který návštěvníci znají již z akcí v kouřimském skanzenu a jehož dětští muzikanti a zpěváci předvedli s velkým úspěchem několik lidových písniček a tanců. Pár úvodních vět pak pronesli ředitel muzea Vladimír Rišlink, autorka výstavy Kristýna Svobodová a Zdeněk Štefek ze Středočeského kraje.

Poté už se velké množství lidí vydalo do otevřených prostor, kde na ně čekal netradiční pohled na tohoto malíře, a to v podobě jeho časopiseckých karikatur politických, sociálních či náboženských, návrhy divadelních scénografií a kostýmů, projekce animovaného snímku i třeba vystavené kostýmy z pohádky Hrátky s čertem.

Pro děti je na výstavě také k použití několik interaktivních předmětů a nejen pro ně pak připravený velký doprovodný program k výstavě sahající od přednášek, čtení či projekcí pohádek až po komentovanou prohlídku s autorkou výstavy. „Lada je takový Karel Gott našeho výtvarnictví,“ shrnul kolínské dění okolo malíře vtipným bonmotem jeden z návštěvníků, sám malíř a pedagog.