Po promítnutém příběhu o postupné devastaci vrcholového cyklisty, který spí v kyslíkovém stanu a bere anabolika a jeho partnerky, jež se marně snaží o otěhotnění, užívá také spousty léků, až skončí jako anorektička, se v sále rozvinula zajímavá debata. „Ano, ten příběh je založený na pravdivých informacích z vrcholové cyklistiky a některých dopingových aférách, které ji provázely,“ přiznal hned v úvodu besedy Adam Sedlák, který dodal, že nechtěl natočit sportovní film.

„Ona nás k tomu vede i ta současná zrychlená doba, všichni jsme posedlí nějakým úkolem, výkonem, chceme maximálně využít čas. Takže mě ten scénář zaujal a příběh bavil,“ dodala Tereza Hofová, která poté nastolila otázku o etice sportovního dopingu i usilování o otěhotnění za pomocí preparátů.

Pak režisér i herečka jen přihlíželi diskuzi, která se v sále rozvinula. „Dnes, kdy je sport zaměstnáním a točí se v něm spousty peněz, bych doping povolil úplně. Když si dá úředník kávu, aby vydržel pracovní nasazení, tak jej taky nikdo netrestá, že v práci dopuje,“ nastínil jeden z diváků. „Ale je přeci rozdíl, jestli se tak děje kvůli medaili na krku, nebo zrození nového života,“ oponoval další.

Bylo vidět, že snímek založený hodně na filmové řeči a v němž hrají pouze tři herci, padl na úrodnou půdu, což dokazuje i účast v soutěži karlovarského festivalu a čerstvé ocenění ve Španělsku.