Zámek zve na tradiční velikonoční jarmark

Radim – Velikonoční jarmark s bohatou nabídkou keramiky pořádá zámek Radim v neděli 16. dubna od 11 do 17 hodin. Příchozí se mohou těšit na cukrářské i pekařské pochoutky nebo na medové produkty od včelaře. Odpoledne si návštěvníci mohou zpestřit medovinou, vínem nebo pivem. Pořadatelé lákají také na překvapení.

Na Velký pátek pořádají trh

Kolín – Na Karlově náměstí se v pátek uskuteční velikonoční trh. Těšit se můžete na pravou velikonoční atmosféru. Na trhu budou k dostání mimo jiné koše a dřevěné hračky nebo květinové dekorace.

Chystají Velikonoce v knihovně

Kouřim – Kouřimští si mohou atmosféru nadcházejících jarních svátků užít také v městské knihovně. Velikonoce v knihovně začnou ve středu 12. dubna v 17 hodin.

První farmářský trh chystají na sobotu

Kostelec n. Č. l. – Ovoce, zeleninu, čerstvé ryby, mléčné výrobky nebo přírodní šťávy budou k dostání na farmářském trhu, který se koná v Kostelci nad Černými lesy v sobotu od 8 do 12 hodin. Farmářské trhy se od dubna budou konat pravidelně každý měsíc až do října.

Ženy a dívky se budou učit drátovat velikonoční vajíčka

Pečky – Do pečeckého vzdělávacího centra jsou dnes na drátování vajíček zvané ženy a dívky. Jedna z řady jarních dílen začíná v 18 hodin. Další drátování je pak naplánované na 25. dubna, kdy se budou drátovat dekorace.

Na Klepci bude opět stanové městečko i klání bez hranic

Přišimasy – Tradiční Den země na Klepci bude mít i letos bohatý program. Na počátku dojde k formaci vlajkonošů a ke společnému průvodu k jezírkům. Chybět nebudou dětská vystoupení mateřinek. Na louce bude přichystané stanové městečko, dílničky pro děti i tradiční klání Klepec bez hranic s vyhlášením vítězů. Dojde také k odhalení informačních tabulí. Akce začne v sobotu ve 13.55 hodin.

Ve Štolmíři opět upečou chleba ve veřejné peci

Štolmíř – Máte rádi vůni právě upečeného chleba? Pečete si doma vlastní nebo máte nejraději ještě teplý z pekárny? A už jste zkoušeli ten z veřejné pece ve Štolmíři? Chleba vám připraví zkušení pekaři a vy se bude moci podívat na celý proces od kynutí, přes tvarování po samotné pečení. Po vyndání z pece bude možné pochopitelně pečivo také ochutnat. Pečení je naplánované na sobotu. Návštěvníci mohou přijít od 10 do 16 hodin.

Do Kolína dorazí nejprve kapela Slza, poté Tomáš Klus

Kolín – Populární kapela Slza vystoupí v Městském společenském domě v Kolíně. Fanoušci se mohou těšit na hity jako Lhůta záruční, Celibát nebo Katarze. Po koncertě nebude chybět velká autogramiáda a koutek pro focení. O den později, tedy v pátek, do Kolína zavítá také Tomáš Klus se svou Recyklus tour. Oblíbený zpěvák a držitel Českého Slavíka zazpívá ve Starých Lázních. Oba koncerty začínají v 19 hodin.