To, že se Hasičský ples Podlipanské ligy každoročně odehrává v říjnu, však není náhoda ani recese. Na podzim totiž hasiči ukončují svou soutěž a ples je pro ně závěrečnou akcí. Ten každoročně spolupořádá několik hasičských sborů. Letos se na pořádání podíleli hasiči z Bulánky, Českého Brodu, Dobrého Pole, Horních Krut, Horních Měcholup. Dále hasiči z Kostelce nad Černými Lesy, Mančic, Plaňan, Ratenic, Rostoklat, Vrbčan a Zásmuk.

Velká účast těšila pořadatele

„Dvě stě šedesát vstupenek prodaných v předprodeji, třicet hostů, partnerů a sponzorů plesu a další prodané vstupenky na místě znamenají v konečném čísle účast neuvěřitelných čtyř set lidí," prozradila Lída Voslářová ze Sboru dobrovolných hasičů z Českého Brodu a zároveň jedna z hlavních organizátorek plesu, kolik hlav zaplnilo v sobotu sál obecního domu v Radimi.

Sál se začal zaplňovat krátce po osmé hodině, před půl devátou bylo již téměř obsazeno. Hned na uvítanou na hosty čekalo zpestření programu v podobě tanečního vystoupení. Dívky a chlapci z taneční skupiny For Dance z Poříčan předvedli úžasnou show. „Jsou šikovní. I ti kluci jsou mrštní," ozývalo se z mnoha stran. Právem byly děti odměněné velkým potleskem.

Soptík měl opět úspěch

Po ukončení vystoupení se sál zaplnil tanečníky a tanečnicemi, kteří se vlnili do rytmů hudby kapely Bumerang. V průběhu večera se mezi tančícími páry objevilo několik pořadatelů, kteří nabízeli lístky do tomboly. Čtyři sta cen v tombole bylo velice lákavých a tak byl o lístky opravdu veliký zájem. „Tak jako loňský rok největší boj byl o velkého plyšového Soptíka," sdělila Lída Voslářová. Ostatní ceny však také stály za to. Šťastlivci si domů odnesli například detektory kouře, požárová trička, soudky piva, poukázky na nejrůznější služby nebo sodastream, mikrověž, fotoaparát či kávovar.

Jediné, kde byl občas zádrhel, byla konzumace tvrdého alkoholu. Nejeden host se tázal obsluhy, zda je kořalka dobrá a zda po ní náhodou neoslepnou. Stále jsou ještě znát stopy doznívající prohibice a lidé nemají důvěru k láhvím, o nichž nevědí, odkud pochází. Ani jistá dávka strachu však nezkazila náladu žádnému z přítomných.

Už chystají další

„Hodnocení plesu je na každém, ale ohlasy již během samotného večera svědčí o tom, že se opět vydařil," zhodnotila Lída Voslářová. Vzápětí dodala, že někteří už plánují, kdy se bude konat ten příští, v pořadí již pátý ples. Ještě před následujícím plesem se však Podlipanští hasiči sejdou v lednu v Klučově. Letos poprvé je totiž čeká Maškarní bál. Ten je určený nejen pro dospělé, ale hlavně pro malé hasiče. Ty by se měli v maskách sejít už v odpoledních hodinách.