Nevděčná úloha startéra celého hudebního večera tentokrát připadla kapele Klaxon, která po svém hodinovém setu odjížděla na další koncert jen o pár kilometrů dál. Přesto už chvíli po devatenácté hodině vytvořila nestárnoucími a k punku se klonícími skladbami jako Ségra, Paštiky ze štiky, Eidam sýr nebo rockovými peckami Breaking The Law, ploužákem Zapomínám či hymnou všech flamendrů Ráno a ráno perfektní atmosféru a rázem se zaplnil nejen areál, ale pár lidí nevydrželo a šlo si okamžitě zaskotačit na taneční parket.

Baskytarista Petr Priessnitz, jediný, který zůstal ze základní sestavy metalové kapely Skylla, ji znovu a znovu obnovuje, i teď se obklopil novými spoluhráči a pamětníkům připomněl, jak kdysi hráli metal. Nadšení fanoušci si vytleskali přídavek v podobě opakování jedné ze skladeb. „Zjistil jsem, že nás děti milují,“ komentoval basový kytarista a zpěvák Honza Mariánek z následující kapely, která si už také drahně let říká Něco a dala si žánrovou nálepku chachabít. Pravdou je, že nejmenší posluchači opravdu stáli v první řadě a veselé písničky s občasným sprostějším slovem si potutelně užívali. Zazněl Kolotoč, Kopáč, Cinki linki i hit a zároveň titulní skladba jedné z jejich desek Kurvy, chlast a chlebíčky, vše bohužel bez zakladatele kapely a jejího skladatelského i pódiového guru Milana Reháka, který nemocný produkci sledoval z kempinkové židličky u kapelní dodávky. Nakonec ale, stejně jako další muzikanti, svoji hudební partu chválil.

Nejtvrdší kapelou večera pak byl metalový Kryptor, který se na pódium týneckého areálu dostal přes zpěváka říkajícího si Michael Par – oh, jenž do těchto míst dodnes jezdí na chalupu. Na své si v tu chvíli přišli metalový hroziči a milovníci drsného zpěvu.

Na v současnosti módní vlnu návratu kdysi populárních kapel vsadil Kolínsko – nymburský Iras, v němž na basu hraje opět místní Petr Priessnitz a pamětníci pod pódiem si užívali pecky jako Vyhazov z učňáku, Mistr Jan nebo Sahara či Sami máme málo. „Jestli je Kladivo na čarodějnice naše rodinné stříbro, tak Železná dáma je naše rodinné zlato,“ nadchl zpěvák Ben Bártl fanoušky Irasu v kotli. S jeho odehranou poslední písničkou měl festival skončit, jeden z místních nadšenců ale ještě zorganizoval překvapení – k padesátým narozeninám své partnerky a desetiletým dcery pozval coby dárek ostravskou kapelu Nightwish Revival, takže se končilo gotickým metalem. Zpěvačka Kamila Orságová zpívala v bílých, takřka svatebních, šatech, klávesák házel téměř půl metrovými vlasy a nadšený manžel a táta v průběhu koncertu svým láskám na pódium přinesl láhev, dort a kytice a to s parukou na hlavě.

Dle domluvy s pořadateli se končilo přesně o druhé hodině ranní. „Jsme spokojeni, fanoušci tradičně dorazili, horké noci sice skončily, ale naštěstí spadlo jen pár dešťových kapek, takže se dá říci, že se festival vydařil,“ zhodnotil starosta města Dušan Žmolil, který se svými spolupracovníky celou akci zorganizoval a byl po celou dobu na místě přítomen. K jejímu zdaru přispěl zcela určitě i vstup za pouhou stokorunu a lidové ceny nápojů i dalšího občerstvení v areálu.