VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzikanti středních Čech: Klímová, Horváth a Kočky neberem

Střední Čechy - 30 kapel, 30 zpěváků a 29 zpěvaček se ucházelo o vaše hlasy v anketě Muzikant roku. Vy jste rozhodovali o tom, kdo je ve středních Čechách nejoblíbenější, vy jste těmi, kdo rozhodl, komu předáme plakety.

31.5.2010
SDÍLEJ:

Zpěvačka Lucie Procházková získala v anketě Muzikant středních Čech skvělé 5. místo.Foto: Jiří Janků

Trvalo to dlouho. Jenže my jsme vás chtěli trochu napnout.

Než přišel dnešní den, uteklo ve středočeských řekách mnoho vody. A nyní vám oznamujeme: Vážení čtenáři, svými hlasy na kuponech ve vašem regionálním Deníku a hlasy na webech středočeských Deníků jste rozhodli o nejoblíbenějších muzikantech, či chcete–li hudebnících, právě ve středních Čechách.

Nejoblíbenější zpěvačkou se stala Simona Klímová z Kladenska, druhá příčka patří mladoboleslavské zpěvačce mnoha žánrů Monice Karglové–Štěpánkové. Bronz „vybojovala“ další zástupkyně kladenské hudební líhně – Ilona Slezáková ze skupiny Hapy Band.

Mezi zpěváky kraloval známý z televizní pěvecké soutěže Vlasta Horváth z Benešovska, který zpívá se skupinou Franzy. Druhá příčka patří Filipu Šubrovi z Mladé Boleslavi, před nedávnem ještě zpěvákovi skupiny Seven, nyní nově působí ve formaci Filipes a Plaché Laňe. Na třetí místo jste „usadili“ Jiřího P. Pidrmana z oblíbené kladenské kapely Anopheles.

Mezi skupinami si jasně vybojovala prvenství parta mladíků z Mladé Boleslavi – Kočky neberem. Kladenský Anopheles obsadil druhou příčku, třetí pak je boleslavská skupina Seven.

Nominace do krajské soutěže vzešly z okresních anket, do krajského nominačního kuponu byli nominováni vždy nejlepší tři z jednotlivých kategorií.

Celkové pořadí bylo určeno následovně: sečetly se všechny hlasy z kuponů, které byly otiskovány ve všech středočeských Denících. Poté bylo určeno pořadí v „papírové verzi“ Deníků. Stejně tak se postupovalo v případě webového hlasování. I tady vzniklo pořadí. A až součty pořadí na webu a v Deníku určily konečné pořadí. Tedy kdo měl nižší součet umístění, ten byl úspěšnější.

Pokud byl součet umístění stejný, pak o lepším umístění rozhodovalo nižší pořadí v anketě v Denících.

Anketa se setkala s velkým ohlasem hudebních fanoušků. Ti doslova zaplavili deset regionálních redakcí středočeských Deníků (Benešov, Beroun, Příbram, Rakovník, Kladno, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Kolín, Kutná Hora). Stejná situace byla i při hlasování na webech všech deseti Deníků.

„Jsem moc rád, že anketa vzbudila takový zájem u fanoušků. Bezesporu všichni hudebníci, ale také všichni fanouškové hudby si takovou anketu zaslouží. A mně osobně je jedno, kdo vyhrál, protože všichni jsou jistě skvělými hudebníky, skvělými zpěváky. Jinak by neuspěli v okresních kolech. Všem oceněným gratuluji,“ uvedl ředitel středočeských Deníků Petr Novák.

Nejlepší tři interpreti v každé kategorii získají plakety, které jim zástupci okresních redakcí jednotlivých Deníků předají na některém z jejich koncertů či tanečních zábav v nejbližších dnech.

SKUPINY

1. Kočky neberem - Boleslavsko
2. Anopheles - Kladensko
3. Seven - Boleslavsko
4. Vranovanka - Benešovsko
5. Brutus - Rakovnicko
6. Brzdaři - Berounsko
7. Půl dechu do měchu - Berounsko
8. Horváth band - Benešovsko
9. Ranydej - Berounsko
10. Difur band - Boleslavsko
11. BoBo-duo Ježkovi - Kladensko
12. Pístecká duna - Nymbursko
13. Rybičky 48 - Kutnohorsko
14. Trosečníci - Mělnicko
15. Alžbětiny Sosny - Kolínsko
16. Pavouček - Rakovnicko
17. Družba - Mělnicko
18. Tox - Nymbursko
19. Je-Pla - Nymbursko
20. Hračky - Příbramsko
21. Fridrich Band - Mělnicko
22. Zpětná vazba - Kolínsko
23. SKAliska - Příbramsko
24. Five Sins - Rakovnicko
25. Krystal - Kladensko
26. Ubožáček - Kolínsko
27. Bessoni - Benešovsko
28. Marimba - Příbramsko
29. Universum - Kutnohorsko
30. V.I.P. - Kutnohorsko

ZPĚVAČKY

1. Simona Klímová - Kladensko
2. Monika Karglová - Boleslavsko
3. Ilona Slezáková - Kladensko
4. Gabriela Konopková - Boleslavsko
5. Lucie Procházková - Nymbursko
6. Miluše Horváthová - Benešovsko
7. Šárka Pexová - Berounsko
8. Veronika Langrová - Mělnicko
9. Marie Čejková - Benešovsko
10. Petra Páchová - Boleslavsko
11. Nikola Dušková - Nymbursko
12. Alžběta Sosnovcová - Kolínsko
13. Lucie Míčková - Berounsko
14. Aneta Slavíčková - Kutnohorsko
15. Hana Zrůstová - Kolínsko
16. Ilona Hlavatá - Kladensko
17. Patricie Tvarůžková - Benešovsko
18. Jana Vyskočilová - Rakovnicko
19. Bára Behulová - Příbramsko
20. Andrea Strnadová - Rakovnicko
21. Lucie Tallerová - Mělnicko
22. Stáňa Zábranská - Příbramsko
23. Lucie Nosová - Kutnohorsko
24. Eva Dvořáková - Kutnohorsko
25. Karla Krátká - Rakovnicko
26. Dita Reissausová - Nymbursko
27. Tereza Odvodyová - Mělnicko
28. Barbora Chrenková - Berounsko
29. Dagmar Kamenická - Příbramsko

ZPĚVÁCI

1. Vlasta Horváth - Benešovsko
2. Filip Šubr - Boleslavsko
3. Jiří P. Pidrman - Kladensko
4. Jan Kaňka - Boleslavsko
5. Luboš Odháněl - Boleslavsko
6. Václav Melichar - Kladensko
7. Arnošt Frauenberg - Berounsko
8. Ondřej V. Vejsada - Kolínsko
9. Štěpán Kojan - Benešovsko
10. Jan Zevl - Benešovsko
11. Luboš Pospíšil - Kutnohorsko
12. Břetislav Moc - Mělnicko
13. Martin Konop - Příbramsko
14. Michal Smrkovský - Kutnohorsko
15. Karel Čihák - Příbramsko
16. Jan Vávra - Nymbursko
17. Jiří Bezděkovský - Kladensko
18. Zdeněk Jeřábek - Kutnohorsko
19. Jaroslav Fridrich - Mělnicko
20. Milan Mikuškovič - Nymbursko
21. Vít Beneš - Nymbursko
22. Václav Křeček - Berounsko
23. Zdeněk Sosnovec - Kolínsko
24. Bohumil Krejza - Mělnicko
25. Petr Roubík - Rakovnicko
26. Jiří Mário Kampe - Kolínsko
27. Richard Svítil - Rakovnicko
28. Vladimír Pruner - Příbramsko
29. Michal Vambera - Rakovnicko
30. Vojtěch Hubinger - Berounsko

SLOUPEK: Muzikant sem, muzikant tam

Byly to nervy. Kdo vyhraje? Kdo bude druhý? Dostaneme se na bednu?

Chvílemi to byla šílenost. Chvílemi to byla možná hysterie. Vše se odehrávalo během pár týdnů, kdy jste hlasovali.

A kdy jsme hledali nejoblíbenější muzikanty v kraji. Kdy jsme hledali nejoblíbenější muzikanty v kraji.

Není to chyba. Tu větu jsem zopakoval schválně.

Říkáte si, proč plýtvat řádky opakováním písmenek? To proto, abychom si uvědomili, že nikdo není nejlepší. Všichni jsou skvělí. Každý. První, druhý, třetí. I ten třicátý.

Všichni si zaslouží obdiv, všichni si zaslouží náš potlesk. Všichni připravují svá vystoupení za dlouhých nekonečných večerů. Mnohdy ve zkušebnách, které nemají klimatizaci, které nemají větrání, které nemají okna, které nemají topení.

Trénují, cvičí, hrají. Pro to, aby většinou v pátek a v sobotu večer opustili své rodiny a blízké a vydali se za vámi, fanoušky. Návštěvníky koncertů a tanečních zábav. A aby vám pak několik hodin hráli a zpívali.

Když vy už pak dávno spíte a slastně sníte, oni ještě balí svá fidlátka, motají desítky metrů prodlužovacíh kabelů, tahají reprobedny, jedou domů. Usínají často ve chvíli, kdy vy se probouzíte.

Jsou to blázni. Blázni v dobrém slova smyslu. Hudba jim učarovala. Ta hudba se stala jejich životem.

Hrají a zpívají kvůli sobě, protože je TO baví. Hrají a zpívají pro vás. Jsou šťastni, když jim zatleskáte. Jsou štastni, když jsou unaveni a vám se nechce domů. Jsou rádi, když si v přestávkách s nimi chcete přiťuknout, chcete je pozdravit. Cítí, že je máte rádi. Že na pódium nepřišli zbytečně.

Buďme i my rádi, že tady jsou.

Všem muzikantům tak posílám jedno velké díky. Díky za to, že tady jsou…

Jiří Macek, šéfredaktor středočeských Deníků

Autor: Jiří Macek

31.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 16 500 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče Pracovníci v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: První kontakt:, Hanzálková Daniela DiS, tel.: 702 121 057, 8 - 12 hod,, e-mail: vrchni.sestra@mszs.cz,, osobně: Nad Zastávkou 64, Kolín 2, mezi 8 - 12 hod., , Vhodné i pro OZZ., , Náplň práce:, Přímá péče o klienty - koupání, oblékání, pomoc s jídlem atd..., , Požadavky:, Čistý trestní rejstřík., , Pracovní doba:, 7 - 19 hod., , Zaměstnanecké výhody:, Bonusy z FKSP (např. příspěvek na obědy, příspěvek na penzijní připojištění atd...), , Plat je určen tarify podle odpracovaných let.. Pracoviště: Městské sociální a zdravotní služby, Nad Zastávkou, č.p. 64, 280 02 Kolín 2. Informace: Daniela Hanzálková, +420 702 121 057.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 19 700 Kč

Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení Pracovník/ce doržování rutin. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19700 kč, mzda max. 22100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: První kontakt , telefonicky: PO-PÁ 08:00-15:00, osobně: Pult informací Tesco Kolín, emailem: 11025paf@cz.tesco-europe.com, , Pracovní doba 06 - 14 (18), , Pracovní náplň:, udržovat správný stav zásob každodenním skenováním mezer a jejich dohledáváním, podílet se na přípravě slev a odpisu zboží, příprava zboží pro převezení na jinou obchodní jednotku, vykonávat parciální inventury, , Požadavky:, odolnost, samostatnost, chuť zlepšovat, umět organizovat svůj čas a úkoly, spolupráce s kolegy a ochota vyjít vstříc, základní znalost na PC ( vše potřebné zaučíme), , Nabízíme:, kariérní růst, sleva 10% na každý nákup v síti Tesco (po 3 měsících), až 6 dní rekondičního volna na základě počtu odpracovaných let, aktivity a události pořádané naší společnosti pro rodiny a děti. Pracoviště: Tesco stores čr a.s. - kolín, V Kasárnách, č.p. 1019, 280 02 Kolín 2. Informace: Lucie Závůrková, +420 321 617 651.

Stavebnictví - Stavebnictví Instalatéři, potrubáři 20 000 Kč

Instalatéři ústředního topení Instalatéři, topenáři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, Lacina Václav, tel.: 777 827 915, pracovní dny 7 - 19 hod,, osobně: po předchozí telef. domluvě., , Požadavky:, Řidičský průkaz sk. B, vyučen v oboru nebo letitá praxe., , Pracovní doba:, 7 - 15:30 hod.. Pracoviště: Lamiroz s.r.o. - kožešnická, Kožešnická, č.p. 159, 281 23 Starý Kolín. Informace: Václav Lacina, +420 777 827 915.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 500 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov Pomocný dělník ve výstavbě budov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 90 DENNÍ ZAMĚSTNÁNÍ, První kontakt telefonicky:, Pracovní dny - 09:00 - 11:00, , Bourací práce, zednické práce, obkládání, , Výhodou ruština (komunikace v kolektivu). Pracoviště: Isa - group s.r.o. - újezdec, 281 63 Kostelec nad Černými Lesy. Informace: Inna Chabanyuk, +420 773 104 176.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 20. července 2018

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Ilustrační foto

V zamčeném bytě nalezli mrtvého muže

Venkovnímu koupání přeje nejen počasí, ale i kvalita vody

Střední Čechy – Sezona je obzvlášť příznivá. Koupání je většinou stále možné bez jakýchkoli omezení. Kvalitu vody ve sledovaných lokalitách hodnotí středočeští hygienici většinou nejpříznivějším stupněm 1, případně 2 kvůli menší průhlednosti. Trojka označující zhoršenou jakost vody zůstává kvůli výskytu sinic pouze písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Zde se citlivějším jedincům doporučuje použít po koupání sprchy, které jsou v zázemí k dispozici.

Spalničky nedávají pokoj, onemocněl mladistvý

Střední Čechy – Onemocnění spalničkami ve středních Čechách stále nedalo pokoj. Po dvou nadějných týdnech, kdy pacienti nepřibývali, v pátek hygienici ohlásili další nový potvrzený výskyt onemocnění. Jde o mladistvého, který byl hospitalizován na infekčním oddělení.

KRÁTCE: Romský festival i pečení chleba

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

AKTUALIZOVÁNO

Ředitel středočeské záchranky složil funkci. Aby byl klid

Střední Čechy – Odcházím, i když jsem nevinen – je ale třeba, aby středočeští záchranáři měli klid na svou práci. Tak lze shrnout postoj dlouholetého ředitele Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Martina Houdka, který v pátek rezignoval na svou funkci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT