Organizované výlety z Kolína do Muzea lidových staveb v Kouřimi děti přenesou do dětství našich prarodičů a lidovými řemesly. Sraz bude vždy v 7.45 hodin u muzea v Kolíně v Brandlově ulici, kam děti také autobus kolem 16.15 hodin zpět zaveze. Výlety jsou určeny pro děti ve věku od ukončené první třídy po pátý ročník. „Během středečních výletů čeká děti netradiční zážitek. V kouzelném prostředí kouřimského skanzenu je pro ně připravena spousta her, tvoření a poznávání,“ říká Radka Pšeničková z regionálního muzea.

První výlet se uskuteční 12. července a jeho tématem je malované na skle. Pověry, pranostiky, patroni a sváteční věštění. To vše provázelo život našich předků po celý rok. Pojďme si vyprávět příběhy dávných hrdinů, vyzkoušet si některé způsoby věštění a také si vytvořit podmalbu na skle – lidovou výtvarnou techniku, pomocí které mohli mít lidé své patrony doma v chalupě.

Na 26. července je připravený výlet s názvem Přiletěly na sad včely. Jaké to je, když je váš život tak úzce spjat se zvířaty, že na nich závisí? Staráte se o ně, pečujete a oni vám na oplátku dají, na co si vzpomenete – jídlo, oblečení nebo třeba i svíčky na svícení. Léto patří přírodě a stejně tak tento výlet.

Ve středu 23. srpna se uskuteční výlet pojmenovaný Pradědeček v oslovské lavici. Jak to? Když totiž naši praprarodiče chodili do školy, vše vypadalo trochu jinak. Lavice, pomůcky, výuka i trest. „Není se však čeho bát – na školu budeme si jen hrát,“ říkají v muzeu. A nejen na školu. Podíváte se na každodenní radosti i povinnosti dětí na české vesnici v 19. století a zažijete přitom i spoustu legrace.
Přihlásit se na výlet je možné prostřednictvím online formuláře na stránkách muzea nebo osobně v muzeu naproti chrámu sv. Bartoloměje.

Cena je 250 korun na osobu a výlet a je v ní zahrnuto cestovné autobusem, vstupné do skanzenu, oběd, lektorné a materiál.