Od 13 hodin se uskuteční pietní akt u hrobu Františka Kmocha na centrálním městském hřbitově, o hodinu později následuje koncert před sokolovnou a vyrazí i průvod na náměstí, kde se bude hrát před radnicí. V 17 hodin začne slavnostní koncert v divadle. Orchestr tam představí svůj tradiční program, spolu s ním vystoupí sólisté Jana Veberová a Ondřej Benek, pěvecký sbor Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické Čáslav se sbormistryní Janou Vrňákovou. Za dirigentským pultem bude stát Miloslav Bulín.

V kolínském Městském společenském domě se konala sešlost u příležitosti oslavy pětačtyřiceti let působení na domácí rockové scéně kapely Telegraf, coby hudební gratulanti zahrály další legendy Roxor a Karamel.
OBRAZEM: Kapela Telegraf slavila pětačtyřicítku, zpěvák Petr Čejka sedmdesátku

Slavnostní koncert bude mít Městská hudba Františka Kmocha také v rámci Kmochova Kolína 11. června od 15.30 hodin.

Orchestr se představí také na festivalu v chorvatském Zagrebu, který začíná 17. června, o tři měsíce později 17. září vystoupí v rámci Čáslavských hudebních slavností, 24. září vyjede na slavnostní koncert do senátu a speciální výroční program připraví i na vánoční koncert v Městském divadle Kolín 9. prosince.