Chlapci, kterého trápí Mabry syndrom a další zdravotní potíže, tento týden nepomohou jen lidé z hudební branže, ale také žáci základní školy a fighteři, kteří se sejdou na galavečeru nazvaném Simply the Best.

Právě dnes večer se všichni, kdo chtějí pomoci jakoukoli finanční částkou, sejdou na koncertě dětí ze základní školy v Kostelci nad Černými lesy, ve zdejší sokolovně. V 18 hodin tu začne Červenomodré zpívání, které rodině Čejkovských pomohlo již v loňském roce, kdy se na nejrůznější zdravotní pomůcky pro Maximka vybralo 30 tisíc korun.

Zdejší škola, do které dochází také sestřička nemocného Maximka, se dětem snaží do hlavy vštípit heslo: Kdo nepomáhá druhým, tomu není pomoci.

Po celý týden se také koná dražba kytary Honzy Homoly. Kytara s Wohnouty už od jara minulého roku jezdila na všechny koncerty a festivaly. Honza však dělal výlety i samostatně a přes veškeré logistické komplikace se snažil získat podpisy nejen od hudebníků, ale i od jiných osobností.

Nakonec tělo nástroje zdobí mnoho významných podpisů, jako třeba kardiochirurga Jana Pirka, cestovatele Miloslava Stingla, herce Pavla Lišky, kytaristy Radima Hladíka, dobrodruha Stevea Lichtaga, zpěvačky Evy Pilarové, rappera Marpa, cellistky Terezie Kovalové, režiséra Jakuba Koháka, herce Vojty Kotka, kapel Chinaski, Monkey Business, Divokýho Billa, Čechomoru, Tata Bojs a mnoha dalších.

„Výsledkem celé akce je dražba tohoto unikátního nástroje, ke kterému je malá knížka s fotkami lidí, kteří se svým podpisem s kytarou spojili. Nástroj už neslouží pro hraní, protože se díky designovému stojanu od výtvarníka a hudebníka Milana Caise z Tata Bojs proměnil v umělecký předmět nazvaný Levitující kytara. Ano. Tak kytara se doopravdy vznáší v prostoru,“ prozradil Honza Homola. Dražba nástroje končí 30. dubna, kytara je po dobu dražby vystavená v pražských Modřanech v obchodě s hudebními nástroji.

Jak bylo řečeno v úvodu, malému bojovníkovi nepomáhají pouze tito lidé. Pomocnou ruku nabídli také ti, kteří bojují v ringu. Maxima totiž podpoří sobotní galavečer Simply the Best, který se koná v pražském Top hotelu. Na něm se představí mimo jiné bojovníky také Daniel Brunclík z Kutné Hory, na kterého čeká výzva v podobě slovenského mistra světa Enfusion Mira Cingela.

Malému Maximkovi lze pomoci také příspěvkem na transparentní účet, který byl přímo pro něj zřízený.