Jejich sobotní bál zahájila taneční skupina Mega Magic z Heřmanova Městce vystoupením nazvaným Waves, o další předtančení, tentokrát v rytmu swingu, se postarali členové kolínského Tanečního klubu Kocour Modroočko. Jeho vedoucí a choreografka Jolana Burešová měla také na svědomí společné předtančení obou tříd i ze zástupci malých členů Modroočka znázorňující ubíhající čas.

Za studenty promluvil Marek Skala, všechny pak pozdravil ředitel školy Miloš Hölzl a pak už nastoupili maturanti, aby si po jednom, dvou, třech i čtyřech po červeném koberci chodili pro své maturitní šerpy, které jim na střídačku předávali jejich třídní učitelé Tereza Marvánková Hölzlová a Michal Keltner. Ten nejenom že chlapcům přidal ještě doutníček a dívkám růži, ale ještě si s každým budoucím maturantem udělal společné selfie fotoaparátem Polaroid a malé fotografie hned pečlivě schovával.

Druhá třída zase svoji třídní dojala k slzám, to když nechala promítnout video, v němž studenti odpovídali na emotivní otázky směrem právě k Tereze Hölzové Marvánkové a děkovali ji především za její přístup k nim.

Pak už následoval jen přípitek, sesbírání naházených peněz pro štěstí u následující maturity a první taneční sóla, ke kterým vyhrávala kapela Peklo. Před jedenáctou hodinou ještě pobavil imitátor krále rokenrolu Elvise Presleyho, zašlapávání šerp i půlnoční překvapení pak už bylo zcela v režii maturantů. Celým večerem tradičně osobitě prováděl Ondra Cikán z Fajn Rádia.