V malém sále hrála a zpívala Marta Töpferová za doprovodu amerického houslisty žijícího v Berlíně Rollanda Sattewhita a hráče na kontrabas Tomáše Lišky.

Dcera herce a principála pražského Divadla Na Fidlovačce odešla v roce 1987 do Spojených států , kde vystudovala španělštinu, hru na kytaru a zpěv. Nyní patří k předním interpretům latinskoamerické hudby, procestovala Mexiko, Kubu, Portoriko, Argentinu a Guatemalu a ve stylu skladeb těchto zemí, inspirovaná kubánským sonem, venezuelským valsem a argentinskou zambou, skládá vlastní skladby a doprovází se na jihoamerickou kytaru cuano.

Občas se vrací do vlasti a to jenom proto, aby zde odehrála turné - to letošní odstartovala v Olomouci a přes Nový Jičín a Uherské Hradiště dorazila do Kolína, odtud cestovala do Prahy a mini koncertní šňůru ukončí 8. dubna v Děčíně.

Základ koncertu tvoří poslední deska pojmenovaná Trova, obsahující osm vlastních skladeb a tři tradicionály, album získalo množství ocenění po celém světě.

Do malého sálu dorazila zhruba třicítka fanoušků, která nadšeně tleskala po každé skladbě a samozřejmě velký aplaus sklidila interpretka i muzikanti na závěr koncertu, takže museli ještě jednu skladu přidat. Po koncertě šly na dračku i CD prodávané samotnou interpretkou.

Zdeněk Hejduk