Co vás vlastně vedlo k tomu přihlásit se do výběrového řízení na ředitele pečeckého kulturního střediska?
Deset let podnikám. Dělá kulturně společenské akce, moderuji spoustu akcí, plesy, Plaňanské posvícení, Mašinku atd. Dřív jsem se nechtěl v Pečkách angažovat. Dělal jsem pro všechny okolní obce kromě Peček. Vlastně ani nevím proč. A pak najednou přišel zlom. Jsem rodilý Pečák, postavil jsem v Pečkách dům a řekl jsem si, že pro Pečky něco dělat chci a v trochu silnějším ražení. Pak přišlo výběrové řízení a bylo to.

Lukáš Hanzelín:
Narozen v Pečkách, ročník 1988
svobodný, zadaný
zájmy: kultura, hudba, extrémní překážkové běhy

Jak vnímáte kulturu v Pečkách?
Budu se snažit pozvednout kulturu v našem městě tam, kde Pečky bývaly. Pečky nejsou vnímané jako kulturní město. A to mě štve. Na městě je stále šedá nálepka. Ale to se teď díky super práci obvodního oddělení policie velmi mění k lepšímu.

Cítíte jako obyvatel Peček zlepšení bezpečnostní situace ve městě?
Situace je rozhodně lepší. Došlo k velkým změnám na policii, přišli tam lidé, kteří se situací ve městě chtějí něco dělat. Cítím to i jako občan.

Co plánujete po akci Vítání jara?
Chci pokračovat akcemi, na kterých se obyvatelé stmelují. Pečky jsou město ještě na rodinné bázi. Při jejich počtu obyvatel se lidé mohou mezi sebou znát. Není to anonymní město. Takže sázím na komunitní akce s podporou všech organizací v Pečkách, ať už je to škola, školka, ZUŠ, ale i policie, hasiči, které máme na hodně vysoké úrovni. Chci kulturu centralizovat do kulturního střediska a všechny organizace vzájemně propojit. Nyní v dubnu budeme mít Měsíc města, takže v kulturním středisku bude výstava o historii Peček, na 25. dubna chystáme divadelní představení spolku Klicpera Sadská Hrobka s vyhlídkou, na to se moc těším, slyšel jsem na to samou chválu. A teď 8. dubna přijede divadelní spolek Libice s představením pro děti, budou to Pohádky do hajan. Nebude chybět ani kino na kolečkách.

Co vás na kultuře nejvíc baví?
Dělám v kultuře od 15 let. Vede mě k tomu práce s lidmi i rozmanitost práce. Každá akce je jiná. I když už jsem byl na pódiu mnohokrát, pokaždé z toho mám respekt, pokaždé cítím lechtání v břiše. Nikdy nevím, co za lidi je mezi diváky, a to je to, co mě na tom baví, co mě žene dopředu. Spousta úspěšných lidí, myslím, začínala na lidech, z nich pramení to pozitivní.

Pomalu se blíží veliká pečecká akce – Mašinka….
Mašinka se letos uskuteční 26. května a zase budou všude v Pečkách vláčky a vlaky, výstavy, pouť a mnoho dalšího, a to vše v podkresu výročí 140 let pečeckých hasičů. Bude kulturní program ve velkém stylu, na náměstí, na rybníce, u hasičské zbrojnice. V předvečer – tedy 25. května – chystáme v kulturním středisku představení s Josefem Dvořákem s Pydlou v zádech. Bude kapacitně omezené, cca do 250 diváků.

K vašim zálibám kromě kultury patří extrémní běhy. Prozradíme o nich více pro méně zasvěcené?
Běhá OCR závody, Spartan Race Gladiator Race za SRTG Kolín. Jsou to běhy blátem, vodou, plazení pod ostnatým drátem, různé překážky, náročný běh na fyzičku i na psychiku. Pro mě byl nejnáročnější letos v lednu závod v Liberci na Ještědu, tam jsem si opravdu sáhl na dno. Byl to závod s obrovským převýšením a kdybych tam neměl týmové kluky a podporu SRTG Kolín, možná bych to ani nedoběhl.