Šéf odboru Per Kesner o osmnácté hodině přivítal diváky, vyzval je k vzájemné ohleduplnosti a na pódium pozval první kapelu. Říká si Lazy Brass, je z Pardubic a publikum rozdováděla rockovými, diskotékovými i filmovými písničkami ovšem hranými na saxofon, pozouny, trubky a samozřejmě bicí. V závěru pak saxofonista Lukáš, mimochodem v minulosti i hráč Městské hudby Františka Kmocha, vyrazil s nástrojem do publika, aby je definitivně dostal.

Ideální kapela na půlnoční programový závěr jednoho dne Kmochova Kolína! Představovat písničkáře Pokáče je zbytečné, milují ho především děti, které se nacpaly k bariérám a zpívaly si jeho písně o lese, nešikovnosti či kočce, došlo na svítící mobily a po koncertě na dlouhou autogramiádu a focení ve stánku s jeho upomínkovými předměty.

Hlavní hvězdou podvečera pak byla „pěvecká, taneční a striptýzová kapela z Prahy 5 - Smíchova“  Mig 21 s hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem, a svoji roli splnila beze zbytku. Funkově šlapající kapela, všechny hity jako Malotraktorem, Máma se vrací, Snadné je žít, Kalhotky si sundej, kdy na pódium opravdu jedeny přiletěly, či Slepic pírka, vtipné rekvizity na jevišti téměř ke každé skladbě a frontman rozezpívávající celé náměstí. I tady se svítilo mobily, ale také anglicky milovalo i klelo.

„Jsem rád, že se lidi nebáli a dorazili v tak velkém počtu. Atmosféra byla úžasná a myslím, že se celý večer vyvedl,“ shrnul Petr Kesner. Ano, byla to hezká a důstojná tečka za letošním Kolínským kulturním létem, bohužel převažují obavy spojené s šílenstvím okolo koronaviru, jestli to nejen v Kolíně nebyla na dlouhou dobu poslední kulturní akce vůbec.