Závěrečný monstrkoncert byl rozdělený jako vždy do dvou bloků, a finále. První blok byl laděný spíše vážněji, i když i v něm kromě děl Richarda Strausse či Pavla Staňka zazněly skladby z muzikálu Bídníci či směsky od kapel ABBA a Queen, vše ale v orchestrální podobě.

V druhém bloku se přidali nejdřív zpěváci kolínského Big Bandu Johanka Jeřábková a Petr Konývka, aby zazpívali směs skladeb Karla Hašlera a poté Vlaďka Skalová, Kolíňačka působící v pražských muzikálových projekcích, jež zapěla Píseň samotářky a Milorda, kolínský zastupitel a člen kapely Wyrton Jan Roth zahrál sólo na foukací harmoniku v písničce Ennia Morriconeho Tenkrát na západě, celý blok pak ukončil duet Petra Konývky a Vlaďky Skalové Hříšný tanec ze stejnojmenného filmu.

Finále patřilo jako vždy nejslavnějším skladbám Františka Kmocha Česká muzika, Muziky, muziky a Kolíne, Kolíne a v tu dobu prostranství zaplnily všechny přítomné orchestry a mažoretky. Pak už na pódium nastoupilo vedení města a starosta Vít Rakušan poděkoval celému organizačnímu štábu a zároveň se rozloučil - poté co oznámil odchod ze starostovské funkce to byl jeho poslední Kmochův Kolín v tomto postu.

Největší aplaus od muzikantů i publika si vysloužil moderátor celého festivalu Vasil Fridrich, který programem provázel od rána do rána a to ještě přebíhal z jednoho pódia na druhé.