Festival, který připomíná zpěváka Petra Muka, jemuž byla Kouřim velice blízká, měl zrovna letos připomenout desáté výročí Mukovy smrti, program měl být tedy bohatší. Vstupenky byly v předprodeji už od února. Kdo si je už online koupil, zůstanou mu v platnosti na příští rok, kdy se Kouřimská skála plánuje na sobotu 14. srpna. Kdo je zakoupil v tištěné podobě na městském úřadě, můžete je vracet ve Vinotéce č. p. 47.

Pandemie koronaviru zrušila také konání festivalu Týnecký mazec, který by se jinak odehrával právě o tomto víkendu. Protože se ale organizátoři nechtějí jen tak vzdát a chtějí si užít tuto zábavu jako každý rok, naplánovali na sobotu 29. srpna ryze českou variantu Týneckého mazce 2020. Obsazení bude tvořit osm českých kapel. Festival by jinak měl být jako vždy - zastřešené hlediště, nadstandardní zvuk, pivo, jídlo, metal a super areál.

Zatím s jistým otazníkem je tradiční TPCA Beat Fest na Kmochově ostrově v Kolíně. „O jeho podobě se ještě jedná,“ naznačil Tomáš Paroubek, manažer korporátního oddělení.

Konání festivalu v plánovaném termínu tak aktuálně hlásí vlastně jen organizátoři Plaňany Festu, jehož letošní ročník se bude konat 28. a 29. srpna. Vstupenky jsou v předprodeji už od prosince. „Víc než polovina je už prodaná,“ uvedl organizátor Tomáš Kučera. Lze tedy odhadnout, že do dvou až tří týdnů budou pryč všechny.

V pátečním programu se mohou návštěvníci těšit na kapely Škwor, Komunál a Trautenberk, sobota bude patřit koncertům Mirai, Olympicu a Tomáše Kluse. Zajištěno bude opět parkování, a to přibližně půl kilometru od areálu, kapacita je 600 aut. Bezplatné stanování je možné v bezprostřední blízkosti areálu.

Festival Brod 1995 se uskuteční s náhradním termínem i s náhradním programem ve dnech 21. a 22. srpna.