Projekt režírovaný dvojicí Martin Kukačka a Lukáš Trpišovský říkající si Skutr a inscenovaný do pražského prostoru La Fabrica se nechal inspirovat francouzským novým cirkusem, ale namísto francouzského vína je oslavou českého piva.

Jak název napovídá, vše se odehrává v hospodě, kde se čepuje pivo, lahvové rozdává v úvodu hostinský v podání herce královehradeckého divadla Drak Jiřího Kohouta divákům i s otvírákem.

Přímo na jevišti hraje kapela říkající si Tros Discotekos ve složení bubeník Jan Maxián, klávesista Jakub Prachař a zpěvák Vojtěch Dyk interpretující několik úprav slavných hitů od Levandulové až po Když máš v chalupě orchestrion ze seriálu Chalupáři.

Představení je plné artistických výkonů, využívá loutky i trampolínu, na které kromě jiných skáče i několikanásobný mistr České republiky ve skocích na trampolíně Petr Dejl.

Vše je poskládáno do příjemného celku, který bavil diváky tak, že po každém vystoupení či písničce tleskali, vše pak vyvrcholilo aplausem ve stoje při závěrečné děkovačce.

Zdeněk Hejduk