Na své si přijdou nejen dospělí, ale i děti, jak potvrdily organizátorky Zuzana Křivánková a Zuzana Istenčinová. „Pro děti bude připraven koutek a tvůrčí dílničky od klubíku Kidztown Kolín. A pro všechny bude přichystáno ještě více občerstvení než dříve,“ uvedly Zuzana Křivánková a Zuzana Istenčinová.

Přijít prodávat na Blešák na vzduchu nemusí jen „domácí“ prodejci, kteří se chtějí zbavit svých věcí a poslat je dál. Dveře jsou otevřené i dalším, má to ale svá pravidla.

„Kolorit blešího trhu s použitým zbožím rády doplňujeme nabídkou lokálních podniků, lokálních výrobců a prodejců. Myslíme, že má smysl tyhle lidi podporovat a dát jim prostor se představit. Ale upřímně si velmi pečlivě vybíráme, aby zapadali do atmosféry Blešáku na vzduchu,“ říkají organizátorky.

Blešák tak doprovodí například ruční výroba sandálů na míru, výrobci šperků, hraček, stánek Vinařství Žáček s čistými, nechemickými víny z Kutné Hory, kolínská kavárna Café Kaftan i dva prodejci palačinek.

A i tentokrát dosahuje přátelská akce mnohem dál. „S přípravami blešáku pomohou už podruhé klienti kolínské obecně prospěšné společnosti Mela, která pomáhá lidem s různými mentálními, kombinovanými i psychiatrickými potížemi, pro které jsou smysluplné uplatnění a drobný přivýdělek,“ doplnily Zuzana Istenčinová a Zuzana Křivánková, pro než je zároveň důležitá jejcih fyzická pomoc.

Další termíny Blešáku na vzduchu pro rok 2019 jsou: sobota 31. srpna od 9.30 do 12.00 hodin a čtvrtek 26. září od 16 do 18.30 hodin.