Keltská hudba bude znít Kostelcem v pátek
Kostelec n. Č. l. – Dlouhý proud energie a emocí v duchu keltské hudby v podání Jitky Malczyk a Vojtěcha Jindry si užijí návštěvníci kavárny Modré dveře na černokosteleckém náměstí Smiřických. Akce je naplánovaná na pátek od 19 hodin. Jitka Malczyk předvede hru na hardangerské norské housle a Vojtěch Jindra zahraje na kytaru.

Drážka ukončuje sezónu dieselovým provozem
Kolín – Kolínská řepařská drážka pořádá o víkendu poslední pravidelné jízdy letošního roku. V sobotu i v neděli je pro děti i ostatní zájemce připravený dieselový provoz. V listopadu řepařská drážka v provozu nebude a do konce roku jsou pak již jen dvě akce. A to parní provoz v rámci Čertovských jízd a dieselový provoz poslední den v kalendářním roce.

V Brodě se budou učit filmem  
Český Brod - Filmový festival na téma urbanismus se odehraje 13. října večer v kulturním domě Svět v Českém Brodě. Večer bude moderovat Robert Tamchyna a mezi hosty se objeví architekti Adam Gebrian, Petr Klápště a architekt města Český Brod Jiří Pavlíček. Promítat se bude celovečerní dokumentární film režiséra Garyho Hustwita Urbanizováno. Začátek akce je naplánovaný na 17 hodin.Prožijte Baroko naoko ve Veigertovském domě
Kolín – V sobotu 14. října mají přitom rodiče s dětmi jedinečnou příležitost prožít si období vlády Marie Terezie na vlastní kůži. V rámci doprovodného programu „Baroko naoko“ se mohou např. dozvědět, jak se lidé v 18. století oblékali, co se jedlo a pilo, jak zněla dobová hudba nebo jak se měřilo a vážilo zboží. Kostýmovaný verbíř návštěvníkům popíše každodenní realitu života v rakouské armádě a představí zbraně, kterými se bojovalo v Sedmileté válce. Akce se koná od 13 do 16 hodin.

My Little Pony vezme děti na velké dobrodružství
Kolín – Když temná síla ohrožuje Ponyville, vydají se hlavní hrdinové na cestu až na konec bájné Equestrie, protože musí zachránit svůj milovaný domov. Na cestě je čeká velké dobrodružství a spousta nových přátel. Snímek My Little Pony film pro děti uvede kolínské kino od čtvrtka do neděle vždy v 17 hodin, v sobotu se bude promítat také ve 14.30 hodin.

V kolínském divadle vystoupí Hana Maciuchová
Kolín – Monolog starší dámy, která prožívá ve věku, kdy se většina jejích vrstevnic už dávno smířila se šedí a jednotvárností života, nečekané citové vzplanutí k o deset let staršímu muži, uvede kolínské divadlo dnes od 19 hodin. V představení Žena Vlčí mák exceluje Hana Maciuchová.