Poslechněte si spojení klasické a populární hudby
Kolín – Spojení žánrů na pomezí populární a klasické hudby čerpající z obou oblastí obdobně jako světové koncerty Andrea Bocceliho si mohou vychutnat diváci, kteří navštíví koncert tří zpěváků vážné hudby. Ten se koná dnes od 19 hodin v Městském společenském domě v Kolíně. Jde o unikátní orchestrální obsazení – malá swingová kapela, smyčcový kvartet a zpěváci – tenoři – Štěpán Růžička, Jiří Černý a hostující zpěvačka Zuzana Marková.

Děti se mohou těšit na vánoční večírek Pipi
Český Brod – Vánoční večírek Pipi Dlouhé Punčochy a Kocoura Mikeše čeká v rámci cyklu literárních besed na žáky základních škol v Českém Brodě, Přistoupimi, Poříčanech, Kouřimi a Kounicích. Představení začne již dnes, a to od 8, 9 a 10 hodin.

Dřevořezby Františka Frühaufa budou v knihovně
Pečky – Výstava dřevořezeb Františka Frühaufa se koná v pečecké knihovně od 4. do 16. listopadu. Vernisáž výstavy je naplánovaná na sobotu od 17 hodin.

Skupina Keks přijede na svatého Martina
Radim – Svatomartinskou zábavu s oblíbenou kapelou Keks si mohou užít nejen Radimští. Rocková kapela z Benešova do kulturního domu zavítá 11. listopadu. Ti co koncert nestihnou mohou 24. listopadu zavítat do Křesetic na Kutnohorsku, kde kapela také vystoupí.Zakončí cyklus besed
Kutná Hora – Cyklus besed nazvaný Kamarádi animovaného filmu pokračuje dnes od 17 hodin v Galerii Středočeského kraje besedou s režisérem filmů Fimfárum Jana Wericha nebo Fimfárum 2 s Aurelem Klimtem. Autor představí svůj nejnovější film Lajka o psí průkopnici kosmonautiky. Beseda završí celoroční cyklus a vyvrcholí pozváním na výstavu Lajka: Od filmu k divadlu a zpět. Ta bude slavnostně otevřená 11. listopadu.

Draka si mohou vyrobit
Louňovice – Děti a rodiče jsou zvaní na drakiádu, která se koná v neděli. Od 13 do 15 hodin si děti mohou vyrobit vlastního draka v hotelu U sv. Huberta, kde bude k dispozici materiál. Asi od 15 hodin pak budou děti draky na místním hřišti pouštět. Chybět nebude soutěž o nejhezčího draka. Těšit se mohou také na pečená jablka nebo špekáčky.

Vytvoří přání a pohlednice
Zásmuky – Již dnes budou Zásmučtí v městské knihovně vytvářet netradiční vánoční pohlednice a přání. Akce je určená pro dospělé i dětské kreativce, kteří se chtějí na nadcházející vánoční dobu včas připravit.

Zajděte na dušičkové pobožnosti na Českobrodsku
Českobrodsko – Víkend bude patřit dušičkovým pobožnostem na hřbitovech Českobrodské římskokatolické farnosti. První se koná v sobotu v 9 hodin v obci Kšely. Další poté v Přehvozdí, Přistoupimi, Tismicích, Rostoklatech, Černíkách, Starém Vestci, Bříství, Kounicích, Poříčanech, Klučově, Bylanech a Lstiboři. V neděli od 15 hodin potom v Českém Brodě.