Letní kino pokračuje, promítá se o víkendu

Kolín – Promítání kolínského letního kina pokračuje také v srpnu. Promítat se bude vždy v pátek a v sobotu. Pátek 4. srpna bude patřit filmu Lemmy forever, v sobotu pak příznivci letního kina mohou vidět komedii Dítě Bridget Jonesové. Promítá se v parku u Ztracené uličky a projekce začnou vždy po setmění.

Na zámku budou pozorovat zatmění měsíce

Radim – Radimský zámek ožije v pátek 5. srpna country večerem. Další akce je pak nachystaná na pondělí 7. srpna. Od 14 hodin odpoledne je připravená hra pro děti a mládež. Poté jsou na programu semináře nebo pozorování zatmění měsíce dalekohledy. Zúčastnit se můžete také noční prohlídky zámku a chybět nebude přehlídka renesančních tanců.

Zatančí si pod širým nebem

Doubravčice – Venkovní taneční zábavu připravili Doubravčičtí na pátek 4. srpna. Od 20.00 hodin zahraje skupina Pohoda.

Areál zásmuckého zámku oživí tradiční porcinkule

Zásmuky – Tradiční Zásmucká porcinkule se odehraje o prvním srpnovém víkendu, v sobotu dnech 5. a v neděli 6. srpna. Kolotoče a další pouťové atrakce včetně prodeje pouťových sladkostí budou umístěny v krásném areálu zásmuckého zámku. Atrakce budou v provozu již od pátku 4. srpna. Zájemci mají také možnost navštívit výstavu „Kouzlo porcelánu a textilu“, která je k vidění ve výstavním sále zámku. Všichni malí i velcí návštěvníci se v sobotu 5. srpna od 21. 30 hodin mohou těšit na již tradiční ohňostroj.

Taneční zábava o poutních oslavách chybět nebude

Volárna – Tradiční pouťová zábava se uskuteční v sobotu 12. srpna od 20.00 hodin v Obecní hospodě. K tanci a poslechu zahraje taneční orchestr Echo 91.

Ztracený svět přibližuje výstava v městské knihovně

Kolín – Výstavu těch nejlepších snímků ze soukromých sbírek nazvanou Vzpomínky na ztracený svět II s podtitulem Továrny, dílny a podnikatelé uvidíte až do konce prázdnin v sále Městské knihovny Kolín v Husově ulici. Výstava, volně navazující na červnovou výstavu ve Futuru, je přístupná v otevírací době čítárny.