Hudbu vytvoří zpěvák pouze sám svým hlasem
Kolín – Na One man show tour Ondřeje Rumla se mohou těšit diváci kolínského divadla ve středu. Čerstvý držitel ocenění Zpěvák roku vyrazil na koncertní šňůru se svým aktuálním albem Nahubu. Koncert začne v 19 hodin. Jedná se o ojedinělý projekt, na tuzemské poměry naprosto neotřelý, protože zpěvák si na něm veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem. „Nepopírám, že velkou inspirací je mi Bobby McFerrin, jen jdu trochu jinou cestou, protože k tomu ještě používám přístroj looper, za pomocí kterého nahrávám svým hlasem smyčky a tak vznikají vícehlasé písně,“ říká zpěvák Ondřej Ruml.

Promítat budou film Kola versus auta
Český Brod – Na promítání filmu Kola versus auta se mohou těšit Českobrodští. Švédský film mohou zájemci shlédnout v Jungmannově ulici v Café Green už dnes od 18 hodin.

Zkuste na podzimní chmury tenorová antidepresiva
Kolín – Zajímavý projekt tří zpěváků vážné hudby – Štěpána Růžičky, Jiřího Černého a Zuzany Markové, kteří dohromady spojili svůj swingový orchestr Rose Melody a smyčcový kvartet Amadeus Kvartet představí muzikanti kolínskému publiku ve čtvrtek od 19 hodin v Městském společenském domě v Kolíně.

Výstava začne ve středu
Český Brod – První listopadový den začne výstava fotografické tvorby Antonína Kůrky – jednoho z předních českých arachnologů, tedy specialistů na pavouky. Výstava se koná v Podlipanském muzeu v Českém Brodě a k vidění bude do 8. dubna 2018.