Krymlovští ochutnají burčák
Krymlov – Na krymlovské návsi se v sobotu uskuteční vinobraní. Burčák i vína mohou nejen místní ochutnat od 15 hodin. Dobroty z domácí kuchyně jsou na akci vítány.

Po prázdninách budou číst
Oleška – Poprázdninové čtení pro děti i dospělé si připravili v Olešce. Pro děti se bude číst od 16 hodin a o hodinu později si na své přijdou také dospělí. Číst budou Helena Piknerová, Vlasta Novotná a Magda Vlasáková.

Kulturní léto končí v neděli
Kolín – Kapela Monkey Business zahraje na kolínském Karlově náměstí v rámci Kolínského kulturního léta v neděli. Nálada rozpumpuje předkapela Sek Jsi Bombónky z Lysé nad Labem, která odstartuje svůj set v 18 hodin. Poté už vystoupí hlavní hvězda večera. Matěj Ruppert, který se zotavuje z klíšťové encefalitidy, nebude chybět.

Studenti zahrají s učitelem
Český Brod – V českobrodské kavárně Green zahraje Mr. Gona. Jde o koncert studentů umělecké škola společně s učitelelem Petrem Venkrbcem. Poslední koncert léta je naplánovaný na sobotu od 18 hodin.

Plaňany zažijí Hemžení
Plaňany – Tradiční plaňanské Hemžení, které pořádají skauti, začne už dnes odpoledne. Od 17.30 je připravené divadelní představení „Dvanáct měsíčků“ v podání dívčího kmene junaček z Plaňan, o půl hodiny později se představí loutkové divadlo „Kašpárek a Drak“ v podání úplně malého divadélka. Pak už skauti myslí na dospělé. Program, který začne v 19 hodin je připravený právě pro ně. V plánu je projekce dokumentu „SKAUTI BEZ LILIE“ o skautech v době normalizace a poté jamování s Janem Rotem. V sobotu v 9 hodin začne jarmark a o hodinu později dobrodružná hra. Samotné Hemžení potrvá od 13 do 17 hodin. Děti se mohou těšit na padesát atrakcí.Kouřim žije posvícením
Kouřim – V rámci posvícení se uskuteční ve městě několik akcí. V sobotu dopoledne začnou v areálu u sportovní haly Kouřimské sportovní hry, od 14 hodin bude v sále radnice a v městském parku Na Hradbách k vidění výstava Kouřim ve fotografii a od 20 hodin bude Na Střelnici fotbalová posvícenská zábava. V neděli od 10:15 hodin se koná v kostele sv. Štěpána mše svatá. Od 14 hodin mají kouřimští opět možnost vidět vystavené fotografie. O půl hodiny později začne fotbalové utkání mladších žáků a od 17 hodin hrají dospělí fotbalisté. Na náměstí nebudou po celou dobu chybět pouťové atrakce.

Bojovat budou dvojice
Velký Osek – Sportovní sedmiboj dvojic se uskuteční ve Sport baru Jáma v sobotu od 9 hodin. Smíšené dvojice se utkají v několika sportovních disciplínách. Síly poměří například v nohejbale, hodu na koš, petanque nebo stolním tenise.

Poběží orientační běh
Oplany – Orientační závod v běhu či chůzi se v Oplanech uskuteční po osmé. Závod se uskuteční v sobotu. Tratě jsou připravené pro úplné začátečníky i pro zdatnější jedince. Sraz účastníků závodu je v 9.30 hodin na dětském hřišti Na Průhoně.

Koncertuje v kostele
Štolmíř – Koncert Pale and Coy, Blacksheepboy se uskuteční v sobotu v kostele sv. Havla. Koncert songwriterky a zpěvačky Elišky Míkovcové začne v 18 hodin. Místa si lze dopředu zarezervovat.

Jevany mají filmový festival
Jevany – Filmový maraton startuje v sobotu v 11 hodin dopoledne pásmem animovaných filmů pro děti. Od 13.30 se milovníci české kinematografie mohou těšit na film Což takhle dát si špenát. V 15 hodin se bude promítat Noc na Karlštejně. O hodinu a půl později přijde na řadu film Práce pro chlapa. V 19 hodin zájemci uvidí Hon na divochy a na závěr se od 21 hodin bude promítat snímek nazvaný Pírko.

Radim se dá do pohybu
Radim – Běžecký závod na pět a deset kilometrů začíná dětskými závody v 8.30, registrovat děti lze ještě 15 minut před startem první dětské kategorie. Přihlásit se lze také do Zámeckého běhu dlouhého 1600 metrů, který začne v 10.10 hodin. Hlavní závod začne v 11.11, zaregistrovat se je nutné do 10.45 hodin a běží se z části po silnici a z části lehkým terénem.