Dokument o surfování završí beseda autorů
Český Brod – Český dokument o surfování s besedou autorů bude k vidění dnes od 19 hodin v kulturním domě Svět. Choose Your Wave je unikátní dokument sledující osobnosti českého surfingu, pro které se tento sport stal cestou k životní změně. Dokumentární tým se vydal natáčet například do Indonésie, Francie, Norska nebo na Srí Lanku, kde navštívil zajímavé osobnosti, které jim svěřili své příběhy.

Do Peček na garážový výprodej i vinobraní
Pečky – Máte zájem něco nakoupit za dobré peníze? Pak navštivte již 3. garážový výprodej v Pečkách, který se koná v sobotu od 9 do 12 hodin. „Máme stále více prodejců,“ láká Alena Švejnohová na komunitní akci. „Ve stejný den je v Pečkách vinobraní a ve vedlejším Dobřichově Pohádkový les pro děti. Lze tedy u nás strávit pěkný den,“ doplnila k nadcházející sobotě Alena Švejnohová.Bikeři se sejdou v Hradešíně
Hradešín – Bikeři se v sobotu setkají na trativ Hradešíně. Závod Ocelák startuje v 10 hodin, prezentace je možná od 8 do 9.30 hodin. Závodit mohou i děti. Vyhlášení výsledků závodu Oceláček bude ve 13 hodin a o hodinu později se výsledky dozvědí dospělí. Na večer je připravený ohňostroj.

Bubenická show zahájí závody dračích lodí
Kolín – Jedenáctý ročník závodů dračích lodí O putovní pohár starosty města Kolína se koná zítra od 10 do 17 hodin. Zahájení se koná tradičně v amfiteátru a lidé se mohou těšit na bubenickou show. Rozjížďky na 200 metrů pak začnou v 10.30 hodin. Během dne budou dvacetičlenné posádky závodit také na 1000 metrů. Na bohatý doprovodný program se mohou těšit hlavně děti. Připravené je loutkové divadlo, kouzelnická show i dětské jízdy na dračích lodích. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánované na 16.30, kdy mimo jiné zatančí taneční skupina Kocour Modroočko.

V Kostelci budou vylívat nový bronzový zvon
Kostelec n. Č. l. – V Černokosteleckém pivovaru dojde v sobotu odpoledne k odlévání nového bronzového zvonu tradičním postupem na rekonstruovanou varnu. Kromě toho uvidí lidé v rámci Černokostleckého vykulení například bednářské vystoupení a těšit se mohou také na pokusnou várku piva uvařenou na varně na přímí otop.