Václav Vícovský vystaví své fotografie z Irska

Český Brod – Výstava fotografií z Irska začne v úterý 2. května v galerii Šatlava. Své snímky zde představí Václav Vícovský. Vernisáž začne v 18 hodin. Kromě fotografií se můžete těšit také na hru na kytaru a zpěv. Hudebního programu se ujme Veronika Vícovská. Zájemci mohou samozřejmě výstavu navštívit také později. K dispozici jim bude až do 25. května. Galerie je otevřená v rámci provozní doby na požádání v informačním centru.

Kolínská filharmonie zahraje v chrámu

Kolín – V rámci Česko-německého kulturního jara 2017 uvede Kolínská filharmonie díla L. van Beethovena, F. Mendelssohna-Bartholdyho a F. Schuberta. Sólo na housle v Mendelssohnově koncertu e-moll hraje kolínský houslista Ondřej Petera. Koncert se koná 3. května v 19 hodin v chrámu sv. Bartoloměje.

Čížková a Asterová míří do radimského kulturního domu

Radim – Mládí nevyprchej. Tak se jmenuje show o životě, o láskách a o tom, jak si udržet mládí. Humorného vyprávění peprných historek ze soukromý hvězd se ujme Jitka Asterová a Hanka Čížková. Jako host se představí Yanna. Akce se koná 11. května od 19 hodin v kulturním domě. Lístky k dostání na obecním úřadě.

Greg Koch Trio vystoupí v kolínském Scapinu

Kolín – V kolínském klubu Scapino vystoupí v úterý Greg Koch Trio. Blues-country-rock-jazzový šaman a virtuózní hráč, který upsal duši šesti strunám elektrické kytary, každoroční favorit anket prestižních časopisů Guitar Player a Vintage Guitar Magazine. Je znám především jako bluesman s přesahy do rocku, jazzu i country. Koncert začne v 19 hodin.

Rybáři poměří schopnosti na rybníku Kulaťák

Kostelec n. Č. l. – Tradiční rybářské závody pro dospělé se konají na rybníku Kulaťák v sobotu 6. května. Registrace závodníků začne v 5.30 hodin, závody začnou o půl hodiny později. Konec závodů je naplánovaný na 11.30 hodin.

Závod Kouřimská padesátka začne už v sobotu

Kouřim – Kouřimská padesátka se letos koná již po deváté. Dvoudenní závod pro každého se jede v sobotu 6. a v neděli 7. května. Pořadatelé letos pro účastníky připravili velkou novinku. Jako první v České republice totiž uspořádají dvoudenní etapový závod pro příznivce silniční cyklistiky a druhý den pro MTB kola. Závod bude navíc rozšířený o dětské kategorie a zúčastnit se mohou také rodiče s dětmi. Pro účastníky obou dnů jsou navíc připravené kategorie Kouřimáka a Železný Kouřimák.

Den záchranářů se blíží

Kolín – Už po léta patří osmý květen Dni záchranářů. Letos tomu nebude jinak. „Opět se můžete těšit na přehlídku integrovaného záchranného systému,“ láká na akci Gabriela Malá, vedoucí oddělení marketingu a propagace kolínského městského úřadu. Hasiči představí svou techniku v ranních jízdách Kolínem, pak bude vystavená celé dopoledne na Karlově náměstí. Odpolední program se soustředí na Kmochově ostrově, nebude chybět policejní vrtulník, hry pro děti, balónky, skákací hrad nebo policejní hra „Po stopách pachatele“.

Vystaví soutěžní fotografie

Kolín – Vernisáž výstavy soutěžních fotografií se pod záštitou místostarosty města Tomáše Růžičky koná 3. května od 16.30 hodin v kolínské knihovně.