Festival má i charitativní účel. Letos půjde výtěžek ze vstupného pro čtyři handicapované osoby různého věku. Festivalový program zpestří také kapela Wohnout, The Tap Tap, Pokáč a Pavel Callta. A těšit se můžete i na vystoupení vítěze loňského ročníku soutěže kapel - čáslavskou kapelu Big S! Pro účastníky je připraven i doprovodný program, například fotokoutek, airbrush, facepainting a další. Chybět nebude ani oblíbená Red Bull Stage, kde se opět vystřídá několik DJs.

Letní kino promítne film Cena za štěstí

Kolínské letní kino v parku u Ztracené uličky přinese v pátek 19. července další promítání pod hvězdami. Vstupné je zdarma, začátek představení po setmění. Areál letního kina bude otevřen asi hodinu před začátkem promítání. Tentokrát je na programu snímek Cena za štěstí, film spoluautorky legendárních Samotářů.

Je opět příběhem lidí, kteří hledají cestu ke štěstí. Obyčejné lidské štěstí může mít mnoho podob. Někdy jasných, někdy nečekaných. Film režisérky Olgy Dabrowské ukazuje příběhy lidí, kteří cestu ke svému štěstí někde ztratili a pokoušejí se ji znovu najít. Vztah, láska, moc, útěk a vlastní děti, které mohou přinášet naději a radost, ale mnohem častěji nakonec pykají za naše chyby. Film začíná odvíjet samostatné osudy několika hrdinů, aby se jejich cesty začaly postupně křížit.

Nalaďte se v muzeu na atmosféru antiky

V budově Dvořákova muzea pravěku v Kolíně probíhá krásná výstava Nejen nepřátelé: Staří Řekové a jejich sousedé. Prostřednictvím exponátů ze sbírek Ústavu pro klasickou archeologii Univerzity Karlovy, Národního muzea a dalších tuzemských institucí představuje pestrou mozaiku vzájemných vlivů a kontaktů utvářejících antickou hmotnou kulturu.

Zároveň připomíná, že střední Evropa doby halštatské a laténské nezůstávala stranou dějinných událostí a byla od počátku s oblastí Středomoří v čilém kontaktu – jak prostřednictvím obchodu a diplomatických styků, tak i vojensky. Zdejší obyvatelé se ze svých výprav na jih navraceli obtěžkáni nejen kořistí, ale i znalostí nových materiálů a výrobních technologií.

Další Otevřená ulice v Komenského parku

Další ze série pravidelných sousedských setkání pod názvem Otevřená ulice se uskuteční ve středu od 17 hodin v Komenského parku v Kolíně.