Harmonie 1872 odehraje Svatomartinský koncert
Kolín – Koncert kolínského orchestru Harmonie 1872 Kolín se uskuteční dnes od 19 hodin v městském divadle. Hlavním hostem bude Radim Schwab.

Besedu povede poradkyně pro zdravý životní styl
Český Brod – Besedu na téma zdravý životní styl si na pondělí připravila lektorka Helena Takačová. Svoji přednášku o tom, jak by se lidé měli stravovat a co dalšího je potřeba dělat pro zdraví, zahájí ve 14 hodin v domově pro seniory Anna. Helena Takačová je nejen poradkyně pro výživu a zdravý životní styl, která vystudovala Mendelovu univerzitu v Brně, ale také cvičitelka oblíbeného a moderního sportu pro osoby každého věku nordic walkingu. Besedu pořádá Leccos a RC Kostička v rámci projektu Leccos pro rodiny III. Na přednášku je lepší se předem telefonicky přihlásit.Po vernisáži fotografií následuje koncert
Kolín – Vernisáž výstavy fotografií Norbiho Kovásce, který je mimo jiné členem Tria Ivana Hlase se uskuteční v úterý od 18 hodin v Městském společenském domě. Vernisáž doprovodí autor několika písničkami. Od 20 hodin následuje koncert kapely Ivan Hlas Trio.

Školní jídelna zve na večeři a následnou přednášku
Český Brod – Chcete vědět, jak se vaří ve školní jídelně? Pak přijďte v úterý v 17 hodin na večeři. Budete mít možnost ochutnat soutěžní menu, které získalo 2. místo v soutěži o nejlepší školní oběd. Kromě toho vás čeká také přednáška o zdravé výživě. Počet míst je omezený. Zároveň školní jídelna vyhlašuje soutěž o nejzajímavější recept na polévku, který můžete posílat na emailovou adresu jídelny.

Kino nabídne Bajkery
Kolín – Českou komedii ve stylu Snowboarďáků mohou kolínští diváci vidět v Kině 99 v pondělí od 19.30 hodin. Scénář k filmu Bajkeři napsal jeden z nejvyhledávanějších současných autorů Petr Kolečko.

Půjdou průvod světýlek, sejdou se u školy
Radim – Lampionový průvod začne stejně jako každoročně u zdejší základní a mateřské školy. Děti a rodiče s lamiponky mají sraz ve čtvrtek v 17.30 hodin.