Kolínské kulturního léta je letos také promítání letního kina. Na středu 17. července je připravený koncert bratrů Ebenových, Roberta Křesťana a Druhé trávy, v neděli 11. srpna se na Kmochově ostrově uskuteční Charifest, v neděli 25. srpna na posvícení bude hrát cimbálová muzika.

Jak prozradil starosta města Michael Kašpar, celkový rozpočet Kolínského kulturního léta je 750 tisíc korun. Samozřejmě vyšší rozpočet má nedávný Kmochův Kolín, na který se také neplatí vstupné. „Rozpočet festivalu je 3,6 milionu,“ předeslal Michael Kašpar.

Na příjmové stránce pak zmíněné vstupné finančně kompenzuje Kopos, přidávají i další firmy jako třeba TPCA. Dohromady je to cca jeden milion. Další firmy pak přispívají sponzorsky, byly to třeba za desítky tisíc limonády, pečivo pro hudebníky, což v počtu set kusů také není zanedbatelná částka, tisk festivalových novin tiskárna zlevnila o 60 tisíc.

„Dohromady to může dát 200 až 300 tisíc,“ shrnul starosta. Na Kmochův Kolín získalo město také dotaci od ministerstva kultury 180 tisíc a od kraje 250 tisíc.

Takže po odečtení příjmů vyšel festival na necelé dva miliony. „Z mého pohledu byl úspěšný, velmi dobře vyšlo počasí, nedostala se k nám žádná negativní reakce, jen pozitivní. Nebyly problémy, nikdo nepopral, ani jeden exces za celý víkend. Měli jsme z toho dobrý pocit,“ shrnul starosta Kašpar.